Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Rozstrzygnięcie konkursu i wystawa pokonkursowa „Sleeveface w bibliotece”

Z przyjemnością prezentujemy Państwu wyniki konkursu fotograficznego „Sleeveface w bibliotece” zorganizowanego z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Do konkursu zgłoszono 364 zdjęcia, nadesłane przez 115 uczestników pochodzących nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy.

 

Komisja konkursowa w składzie: Piotr Bejnarowicz, Dorota Bukowska i Bernadetta Klimczak przyznała, zgodnie z regulaminem następujące miejsca i nagrody:

 

I miejsce – Gabriela Topolska „Jo Nesbo - Pierwszy Śnieg” – nagroda w wysokości 500 zł.

II miejsce – Tymoteusz Tokarz „Bohaterski pies” – nagroda w wysokości 300 zł.

III miejsce – Agnieszka Małasiewicz „Komeda” – nagroda w wysokości 200 zł.

 

Nagrodzone zdjęcia i część najciekawszych zdjęć można obejrzeć w galerii internetowej na stronie biblioteki. Znacznie szerszy wybór zdjęć można obejrzeć osobiście w galerii kaliskiego pałacu. Wystawa prezentowana będzie w pałacu do dnia 11.02.2019 r., a na wiosnę stanie się prawdopodobnie częścią stałej ekspozycji zewnętrznej w pałacowym parku.  

 

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za nadesłane fotografie i udział w konkursie.

 

Pozostałe wydarzenia

Wieczorem, w dn. 12. marca 2019 r., na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i Krzysztofa Wiśniewskiego, inżyniera leśnika, kaliskiego blogera i pasjonata lokalnej historii, dr Zbigniew Mieczkowski przybył do Kalisza Pomorskiego, by spotkać się z czytelnikami i promować swą najnowszą książkę pt. Łączy nas Drawa: monografia rzeki.

W dn. 11. marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim poświęcone lasom tropikalnym.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek