Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Robert Robb Maciąg w bibliotece

W dn. 17 czerwca 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim grupa przedszkolaków z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim uczestniczyła w chińskich warsztatach z Robertem Robbem Maciągiem. Dzieci były bardzo aktywne: uczyły się podstawowych słówek w języku chińskim (dzień dobry, do widzenia), próbowały kaligrafii, piły prawdziwą chińską jaśminową herbatę i próbowały swych sił w starciu z pałeczkami. Oczywiście, nasze dłonie lepiej sobie radzą ze zwykłymi sztućcami. Prelegent wyjaśnił nam także dlaczego do dnia dzisiejszego w Chinach powszechnie używa się języka obrazkowego, wyjawił także jak składać ze sobą obrazy, by uzyskać dane znaczenie. Dzieci pilnie wykonywały polecenia animatora i zauważyć można było, że sprawia im to przyjemność.

 

Podczas dzisiejszych warsztatów dzieci miały także sposobność dowiedzieć się, że w Chinach dopuszczalne jest posiadanie jednego dziecka. Dowiedzieliśmy się dlaczego Chińczycy mają czarne włosy i że charakteryzują ich skośne oczy. Ponadto dowiedzieliśmy się jak wygląda prawdziwe chińskie śniadanie i co Chińczycy zjadają na kolejne posiłki.

 

Dziękujemy paniom: Ewie Terefenko i Reginie Staniec za przyjęcie propozycji i udział w warsztatach Składamy podzięwania Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Drawsku Pomorskim za sfinansowanie warsztatów z dotacji powiatowej przeznaczonej na działalność bibliotek. Na koniec składamy podziękowania panu Robertowi Maciągowi za inspiracje, pomysły i ciekawe opowieści. Niezwykłe miło się Pana słuchało, a czasami nawet – wespół z przedszkolakami – wykonywało chińskie zadania.

 

wraz z wychowawczyniami: Ewą Terefenko i Reginą Staniec

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek