Biblioteka Publiczna w Kaliszu

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI „#KulturalnyKaliszPom” NA TIKTOKU

   Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy do udziału w akcji #KulturalnyKaliszPom, polegającej na umieszczaniu krótkich materiałów filmowych w mobilnej aplikacji TikTok i oznaczeniu ich odpowiednim #.

 

Zamieszczane na TikTok-u filmy, o długości nie przekraczającej jednej minuty, mogą dotyczyć różnorodnych tematów: promować Wasze talenty, omawiać ważne dla Was sprawy, ukazywać piękno okolicznej przyrody i samego miasta lub szczególne dla Was miejsca, relacjonować ciekawe wydarzenie, albo opowiadać o wyjątkowych osobach mieszkających w okolicy. Zamieszczane przez Was filmiki mogą być również krótkimi etiudami fabularnymi o dowolnej tematyce i formie.

 

 

Uczestnictwo w akcji #KulturalnyKaliszPom uwarunkowane jest spełnieniem następujących wymogów:

- zrealizowaniem nagrania filmowego (dł. max 1 min.) na terenie gminy Kalisz Pomorski

- oznaczeniem filmu odpowiednim ‘hasztagiem’ - #KulturalnyKaliszPom

- umieszczeniem oznaczonego filmu w mobilnej aplikacji TikTok do dnia 08.05.2021 r.


   Autorzy filmów, których realizacje wezmą udział w akcji #KulturalnyKaliszPom otrzymają w ramach podziękowań gadżety promocyjne z symbolami naszego miasta, ufundowane przez UM w Kaliszu Pomorskim. Najciekawszy film lub filmy (spełniające jedynie powyższe kryteria) wybrane przez organizatorów (koordynatora projektu DK+, pracownika M-GOK i przedstawiciela UM) na zasadzie subiektywnej oceny i przydatności materiału filmowego w procesie tworzenia diagnozy społeczności lokalnej - bez przeprowadzania trybu konkursowego - zostaną wyróżnione nagrodą specjalną!

 

   Organizator zastrzega sobie możliwość przyznania ograniczonej liczby gadżetów promocyjnych oraz nagród specjalnych lub w wyjątkowych sytuacjach, nie przyznania ich wcale. W przypadku większej ilości zamieszczonych filmów, niż dostępnych ‘upominków’, rozdzielenie gadżetów promocyjnych pomiędzy uczestników akcji, odbędzie się na zasadzie chronologicznej kolejności zamieszczania filmów na TikToku (od najwcześniej opublikowanych) oraz z uwzględnieniem stopnia przydatności materiału filmowego do celów badawczych, które zawarte zostały w projekcie Kalisz Pomorski+ Inicjatywy lokalne 2021. W przypadku przyznania nagród specjalnych, premiowane będzie ukazanie lub przedstawienie własnego pomysłu na przyszłe działania/inicjatywy kulturalne, które mogłyby zostać zrealizowane na terenie naszej gminy.

 

   Gadżety promocyjne i dodatkowe nagrody specjalne odebrać będzie można w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, po uprzednim telefonicznym lub mailowym uzgodnieniu terminu.

 

Tel. 94 361 7805, mediateka.kaliszpom@wp.pl, ul. Wolności 31


   Zrealizowane materiały przyczynią się do opracowania diagnozy społeczności lokalnej i instytucji kultury w ramach projektu Kalisz Pomorski+ Inicjatywy lokalne 2021, realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu pomorskim w programie Narodowego Centrum Kultury - Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.


   Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć oraz prosić wszystkich mieszkańców naszej gminy, którym zależy na wspieraniu i rozwoju miejscowej działalności społecznej i kulturalnej, o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety, która posłuży nam w stworzeniu diagnozy społeczności lokalnej i instytucji kultury, a także w określeniu kryteriów wyboru przyszłych, lokalnych inicjatyw realizowanych przez mieszkańców Kalisza Pomorskiego. Ankietę znaleźć można pod linkiem: 

 

https://forms.gle/XTVRcBAwhgCdddaq5

 

   Osobą odpowiedzialną za koordynację projektu, a także udzielającą wszelkich informacji dotyczących szczegółów realizowanych działań oraz przyszłych kryteriów wyboru lokalnych inicjatyw, jest pracownik Biblioteki Publicznej, St. Spec. ds. edukacji kulturalnej - Piotr Bejnarowicz, do którego można zwracać się z wszelkimi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi akcji #KulturalnyKaliszPom, a także w celu skonsultowania pomysłów na przeprowadzenie działań kulturalnych w ramach przyszłych inicjatyw lokalnych. Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021, prosimy o kontakt z koordynatorem projektu lub pracownikiem czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim (dane kontaktowe dostępne powyżej).

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

 

 

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 19 października 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem czytelniczki na warsztat wzięły powieść Magdy Knedler pt. „Nikt ci nie uwierzy”. Spotkanie rozpoczęłyśmy od dyskusji dotyczącej tematu utworu.

Szanowny Seniorze, ukochana Babciu, Dziadku, drogi Czytelniku,

w dniu Twojego święta składamy życzenia wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, niegasnącej nadziei w sercu, promiennego uśmiechu na ustach, wielu niezapomnianych wrażeń  – i tych, płynących z życia codziennego, i tych, czerpanych z książek. Niech każdy dzień będzie dowodem na to, jak doceniamy Twoją obecność.

Z tej okazji przygotowaliśmy niezwykłą akcję – KSIĄŻKA NA TELEFON. Wystarczy jeden numer, jedna rozmowa, a dostarczymy Ci książkę. Zadzwoń – 94 361 78 05, 669 752 667.

 

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek