Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Przygody kota persa i smoka wawelskiego – opowieści Roberta Maciąga

W dn. 8. czerwca 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z autorem-podróżnikiem, Robertem Maciągiem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy Ib Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim.

 

Już od pierwszych chwil, spotkanie jawiło się siedmiolatkom jako wielce interesujące i wzbudziło pożądaną dyskusję. Autor przygotował fotoprezentację ze swych podróży po Chinach, Turcji i Iranie (Persji). Prezentację ubarwiał ciekawostkami i anegdotami oraz artefaktami z podróży: amuletami, bransoletami, malowanymi garncami z elementami oka, które – wedle krążącej opinii – miały ustrzec przed krzywym spojrzeniem. Nie zabrakło perskich dywanów, kota persa – literacki kot wespół z mitycznym smokiem odbył podróż do Chin, a także ludowych strojów, charakterystycznych dla wspomnianych krajów.

 

Spotkanie było wielce interesujące. Było dużo fotografii z przedmiotami przywiezionymi przez autora. Było także dużo pytań do autora.

 

Spotkanie zostało sfinansowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim w ramach dotacji powiatowej.

Pozostałe wydarzenia

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych (CWPN) Academica to darmowa wypożyczalnia międzybiblioteczna umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej dla celów badawczych lub poznawczych za pośrednictwem końcówek systemu informatycznego (Terminali) znajdujących się na terenie Instytucji partnerskich. Jeden z terminali systemu Academica uruchomiony został w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Grupa Agora przygotowała dla bibliotek i ich użytkowników specjalną ofertę PREMIUM - darmowej prenumeraty cyfrowych serwisów "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej" na kwartał. Wystarczy przyjść do biblioteki i zarejestrować się na stronie prenumeraty, podając adres mailowy, na który zostanie przyznany dostęp.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek