Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Polska w obiektywie Leszka Szczasnego

W dn. 10. maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym, fotografem, podróżnikiem, pisarzem, filozofem, społecznikiem i artystą. Z Leszkiem Szczasnym mieliśmy przyjemność spotkać się już w latach poprzednich przy okazji wcześniejszych prelekcji o Turcji, Syrii, Mauretanii i o Tananii.

 

Autor opublikował swoją reporterską książkę pt. „Świat na wyciągnięcie ręki”, w której dokumentuje swoje podróżnicze wyprawy, ale przede wszystkim prowokuje czytelników do podróżowania, zwiedzania. Książka dostępna dla czytelników w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

 

W tym roku postawiliśmy na Polskę – piękną, pomimo ciągłych zmian cywilizacyjnych nadal posiadającą urokliwe zakątki. Czytelnicy w przygotowanym slajdowisku mogli podziwiać magiczne podlaskie bezdroża, kunsztowne roztoczańskie nekropolie, górnośląskie pokopalniane hałdy, wnętrza drewnianych świątyń, usłyszeć o tradycjach naszych przodków, posłuchać o niszowych festiwalach z muzyką etniczną i wiele innych.

 

Podczas spotkania ujrzeliśmy Polskę inną, nieznaną, ale równie piękną i wartą odkrywania. Spotkanie zostało sfinansowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Drawsku Pomorskim w ramach dotacji powiatowej.

Pozostałe wydarzenia

„ … Piotr Rozmus zasługuje na to,
by czytał go cały świat!”
Sonia Draga

W dn. 13. maja 2019 r. odwiedził nas gość szczególny, wyczekiwany i upragniony, twórca serii o „Wombacie Maksymilianie” i „Stajni pod tęczą”, autor lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów”, zapalony podróżnik i pasjonat starych komputerów – Pan Marcin Kozioł.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek