Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Polska w obiektywie Leszka Szczasnego

W dn. 10. maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym, fotografem, podróżnikiem, pisarzem, filozofem, społecznikiem i artystą. Z Leszkiem Szczasnym mieliśmy przyjemność spotkać się już w latach poprzednich przy okazji wcześniejszych prelekcji o Turcji, Syrii, Mauretanii i o Tananii.

 

Autor opublikował swoją reporterską książkę pt. „Świat na wyciągnięcie ręki”, w której dokumentuje swoje podróżnicze wyprawy, ale przede wszystkim prowokuje czytelników do podróżowania, zwiedzania. Książka dostępna dla czytelników w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

 

W tym roku postawiliśmy na Polskę – piękną, pomimo ciągłych zmian cywilizacyjnych nadal posiadającą urokliwe zakątki. Czytelnicy w przygotowanym slajdowisku mogli podziwiać magiczne podlaskie bezdroża, kunsztowne roztoczańskie nekropolie, górnośląskie pokopalniane hałdy, wnętrza drewnianych świątyń, usłyszeć o tradycjach naszych przodków, posłuchać o niszowych festiwalach z muzyką etniczną i wiele innych.

 

Podczas spotkania ujrzeliśmy Polskę inną, nieznaną, ale równie piękną i wartą odkrywania. Spotkanie zostało sfinansowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Drawsku Pomorskim w ramach dotacji powiatowej.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 24-28 czerwca 2019 r. w parku przy Pałacu w Kaliszu Pomorskim, przy śpiewie ptaków i szumie tryskającej wody z fontanny, odbywały się zielone wakacje. Każdego dnia pracownice Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaskakiwały dzieci innymi zabawami, również tymi najstarszymi, w które bawili się nasi rodzice, ale równie pasjonującymi.

W dn. 27. czerwca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Początek przygody" autorstwa kaliszanina, Pana Bartłomieja Grzegorza Bejnarowicza, który ukończył ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz AM w Szczecinie, kierunek Nawigacja, specjalność Transport Morski.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek