Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Pochmurny, przedświąteczny poranek z 'Gumisiami' w Pomierzynie.

W dn. 6. Kwietnia 2022 r. odwiedziłyśmy grupę przedszkolną „Gumisie” w Pomierzynie. Do dzieci przychodzimy chętnie z książeczkami i z zabawami.

 

Te zajęcia jednak dedykowałyśmy tradycjom i obyczajom wielkanocnym. Najmłodsi uczestnicy wysłuchali opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Wielkanoc”, po czym wspólnie spędziliśmy czas przy grach i zabawach.  Zabawy miały charakter werbalno-ruchowy, tj. dzieci m. in. po wyrzuceniu kostką odpowiedniej cyfry tyle właśnie razy  naśladowały zwierzątka lub przedmioty, z którymi utożsamiamy Wielkanoc. Było dużo głośnej radości, gdy zadanie obejmowało: potrząsanie ogonkiem jak  zajączek lub turlanie się jak pisanka. J Zadawałyśmy także dzieciom wiosenne zagadki i – oczywiście - nie zabrakło wyścigu z jajkiem. Na koniec owocnego spotkania każdy uczestnik otrzymał słodkiego zajączka za dzielne reprezentowanie swojej grupy i udział w zajęciach.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek