Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Pochmurny, przedświąteczny poranek z 'Gumisiami' w Pomierzynie.

W dn. 6. Kwietnia 2022 r. odwiedziłyśmy grupę przedszkolną „Gumisie” w Pomierzynie. Do dzieci przychodzimy chętnie z książeczkami i z zabawami.

 

Te zajęcia jednak dedykowałyśmy tradycjom i obyczajom wielkanocnym. Najmłodsi uczestnicy wysłuchali opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Wielkanoc”, po czym wspólnie spędziliśmy czas przy grach i zabawach.  Zabawy miały charakter werbalno-ruchowy, tj. dzieci m. in. po wyrzuceniu kostką odpowiedniej cyfry tyle właśnie razy  naśladowały zwierzątka lub przedmioty, z którymi utożsamiamy Wielkanoc. Było dużo głośnej radości, gdy zadanie obejmowało: potrząsanie ogonkiem jak  zajączek lub turlanie się jak pisanka. J Zadawałyśmy także dzieciom wiosenne zagadki i – oczywiście - nie zabrakło wyścigu z jajkiem. Na koniec owocnego spotkania każdy uczestnik otrzymał słodkiego zajączka za dzielne reprezentowanie swojej grupy i udział w zajęciach.

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek