Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Pierwsza wizyta w Bibliotece

W piątek  27 września dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” grupa PINOKIO odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta.

 

Przedszkolaki mogły zwiedzić oddział dla dzieci i młodzieży  oraz zapoznać się  z księgozbiorem. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, jak należy się zachować w bibliotece i co należy zrobić, aby stać się jej  czytelnikiem. Mamy nadzieję, że to spotkanie rozbudzi wśród dzieci zainteresowanie książką i spowoduje, że staną się czytelnikami biblioteki.

Pozostałe wydarzenia

W Dzień Matki, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” specjalnie dla czytelników Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, przygotowało spektakl  wg scenariusza Lucy von Schickedantz. To wyjątkowe w swej formie i treści przedstawienie można było obejrzeć na platformie YouTube jedynie w dniu realizacji. Spektakl „Grzeczne kobiety nie tworzą historii” jest swoistym wspomnieniem trzech wyjątkowych, wyzwolonych, walczących ze stereotypami, kobiet: Marleny Dietrich, Hanny Ordonówny i Coco Channel. Kobiet, które pozostawiły swój odcisk w historii swojego kraju.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek