Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Piękno uchwycone w rysunku

W dn. 10 stycznia 2019 r. w Galerii Pałacowej odbył się wernisaż wystawy Aleksandry Tomali. Artystka nadała wystawie intrygujący tytuł Piękno jest wszędzie, gdyż uważa, że wszystkie istoty ludzkie, bez wyjątku, emanują pięknem. Nie potrzeba mieć wielkiej wrażliwości, by dostrzec w drugim człowieku piękno. Na nic tu kanony piękna, młodość musi się zestarzeć, a moda ewoluować i zmieniać. Nie mają także znaczenia kulturowe/środowiskowe różnice w postrzeganiu piękna.

 

Aleksandra Tomala ma 25 lat. Rysuje od wczesnych lat dziecięcych. W późniejszych latach zainteresowanie rysunkiem przerodziło się w głęboką pasję, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Artystka ma na koncie dwie wystawy indywidualne, w Drawnie i w Reczu, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem lokalnej publiczności.

 

Podczas wernisażu Artystka podziękowała mamie i Tomkowi za ciepły dom, w którym mogła spokojnie rozwijać swoje pasje i marzenia.

 

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 25 stycznia. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 11 stycznia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim gościły dzieci z oddziału Przedszkola „Bajkolandia” w Pomierzynie. Była to zapoznawcza wizyta, której zadaniem było oswojenie dzieci w środowisku książek. Dzieci dowiedziały się czym jest książka oraz, że czytając książkę przeżywamy przygody wraz z jej bohaterem. Książka może dać nam, czytelnikom, wiele radości, wiele chwil wyjątkowych i niezapomnianych.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim, dzięki udziałowi w projekcie „Kodowanie w bibliotece” pozyskała nowy sprzęt elektroniczny i edukacyjny, są to: trzy tablety Huawei, trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą edukacyjną, kompletem fiszek do ćwiczeń na macie oraz trzema urządzeniami Magic Dongle), a także trzy gry edukacyjne Scottie Go! Otrzymany sprzęt wykorzystany zostanie przez pracowników czytelni internetowej do prowadzenia zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą dotyczących podstaw kodowania.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek