Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Piękno uchwycone w rysunku

W dn. 10 stycznia 2019 r. w Galerii Pałacowej odbył się wernisaż wystawy Aleksandry Tomali. Artystka nadała wystawie intrygujący tytuł Piękno jest wszędzie, gdyż uważa, że wszystkie istoty ludzkie, bez wyjątku, emanują pięknem. Nie potrzeba mieć wielkiej wrażliwości, by dostrzec w drugim człowieku piękno. Na nic tu kanony piękna, młodość musi się zestarzeć, a moda ewoluować i zmieniać. Nie mają także znaczenia kulturowe/środowiskowe różnice w postrzeganiu piękna.

 

Aleksandra Tomala ma 25 lat. Rysuje od wczesnych lat dziecięcych. W późniejszych latach zainteresowanie rysunkiem przerodziło się w głęboką pasję, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Artystka ma na koncie dwie wystawy indywidualne, w Drawnie i w Reczu, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem lokalnej publiczności.

 

Podczas wernisażu Artystka podziękowała mamie i Tomkowi za ciepły dom, w którym mogła spokojnie rozwijać swoje pasje i marzenia.

 

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 25 stycznia. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 18. czerwca 2019 r. po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim spotkały się klubowiczki, by porozmawiać o książkach. Tym razem jako lekturę przyjęłyśmy powieść Doroty Schrammek pt. "W słońcu i we mgle". Pomimo, iż literatura kobieca dominuje na naszych spotkaniach, to każda z przeczytanych książek jest inna, niesie ze sobą nowy ładunek emocji, ciekawych przeżyć i interesujących historii.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek