Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Piękno uchwycone w rysunku

W dn. 10 stycznia 2019 r. w Galerii Pałacowej odbył się wernisaż wystawy Aleksandry Tomali. Artystka nadała wystawie intrygujący tytuł Piękno jest wszędzie, gdyż uważa, że wszystkie istoty ludzkie, bez wyjątku, emanują pięknem. Nie potrzeba mieć wielkiej wrażliwości, by dostrzec w drugim człowieku piękno. Na nic tu kanony piękna, młodość musi się zestarzeć, a moda ewoluować i zmieniać. Nie mają także znaczenia kulturowe/środowiskowe różnice w postrzeganiu piękna.

 

Aleksandra Tomala ma 25 lat. Rysuje od wczesnych lat dziecięcych. W późniejszych latach zainteresowanie rysunkiem przerodziło się w głęboką pasję, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Artystka ma na koncie dwie wystawy indywidualne, w Drawnie i w Reczu, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem lokalnej publiczności.

 

Podczas wernisażu Artystka podziękowała mamie i Tomkowi za ciepły dom, w którym mogła spokojnie rozwijać swoje pasje i marzenia.

 

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 25 stycznia. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

Wieczorem, w dn. 12. marca 2019 r., na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i Krzysztofa Wiśniewskiego, inżyniera leśnika, kaliskiego blogera i pasjonata lokalnej historii, dr Zbigniew Mieczkowski przybył do Kalisza Pomorskiego, by spotkać się z czytelnikami i promować swą najnowszą książkę pt. Łączy nas Drawa: monografia rzeki.

W dn. 11. marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim poświęcone lasom tropikalnym.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek