Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Pałacowe kino spacerowe

Biblioteka Publiczna to miejsce przyjazne kulturze, także tej filmowej. Staramy się dobrać tak repertuar, aby  trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Dlatego w dniu 24 kwietnia 2015 r., w podziemiach Pałacu w Kaliszu Pomorskim, wyświetlony został film w reżyserii Łukasza Palkowskiego pt. ‘BOGOWIE’, w którym główną rolę zagrał Tomasz Kot.

 

   „Bogowie” to uhonorowana 10 nagrodami podczas ubiegłorocznego Gdynia Film Festival oraz 7 Orłami, Polskami Nagrodami Filmowymi, opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach  80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca.

 

    Film pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów. Wraz z ekipą młodych lekarzy, Zbigniew Religa przeciwstawił się swoim mistrzom. Jego zmagania to nie tylko walka o sprzęt i fundusze, ale przede wszystkim starcie z przestarzałymi sposobami myślenia.

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek