Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Otwarcie Wypożyczalni Gier Planszowych w Bibliotece Publicznej

W czwartek 12.05.2022r. miała miejsce inauguracja Wypożyczalni Gier Planszowych w czytelni internetowej. Dla osób, które tego dnia odwiedziły Bibliotekę (oprócz możliwości wypożyczenia nowej gry, z pełnego jeszcze i dość szerokiego zbioru – na chwilę obecną 65 tytułów), przygotowaliśmy mnóstwo zadań i łamigłówek związanych z dostępnymi u nas grami. Najpoważniejszym zadaniem okazały się japońskie łamigłówki manualne HANAYAMA, dwaj uczestnicy poradzili sobie tylko z jedną z nich, na drugim (z sześciu) poziomie trudności, co w naszej ocenie wcale nie jest takie proste.

 

W wypożyczalni dostępnych jest pięć łamigłówek tego typu o zróżnicowanym poziomie trudności – trzeba sporo się nagłowić i nieraz wykazać się zręcznością i precyzją, aby znaleźć jedyną możliwość złożenia/rozłożenia ich, są one niewielkie i solidnie wykonane z trwałego metalu (podobno nie da się ich popsuć ;) więc nadają się idealnie do wykorzystania w wolnej chwili, niemal wszędzie – Polecamy! Naprawdę warto spróbować!

 

Pomiędzy rozwiązywaniem łamigłówek uczestnicy otrzymali dodatkowe wyzwania w Bibliotece. Były to m.in.: poszukiwania borsuka z gry Everdell i ukrytych skarbów za pomocą elektronicznego Wykrywacza skarbów. Wszyscy obecni tego dnia w Wypożyczalni, którzy wykonali choć jedno z zadań otrzymali od nas drobne upominki – gadżety i gry. Spotkanie zakończyło się wspólną rozgrywką w grę karcianą Splendor (bezwzględna walka o prestiż, bogactwo i władzę w renesansowych realiach), która kolejny raz udowodniła nam, że dobra gra, o prostych i przejrzystych zasadach może być świetną i rozwijającą rozrywką, bez względu na wiek, doświadczenie, czy umiejętności graczy (Partię wygrał najmłodszy przy stole – Gratulacje!). Zapraszamy wszystkich do kaliskiej Wypożyczalni Gier funkcjonującej w godzinach otwarcia Biblioteki.

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek