Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Nowe materiały promocyjne Kalisza Pomorskiego do nabycia w bibliotece!

Zapraszamy wszystkich do odwiedzin w kaliskiej bibliotece, gdzie prze okazji wypożyczenia książki, nabyć można materiały promocyjne związane z Kaliszem Pomorskim.

 

Wszystkie gadżety sprzedawane są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach i jest ich spory wybór (50 różnych pozycji promujących nasze miasto i region). Oprócz cieszących się nieustającą popularnością książek, długopisów, widokówek, koszulek i czapek, czy ramek do tablic rejestracyjnych dodatkowo pojawiły się nowe gadżety, takie jak np. : Album „Łączy nas Drawa” Z. Mieczkowskiego, flaga gminna, termos 500 ml, selfie stick, ramki do zdjęć, naklejki i zapachy samochodowe, bawełniane torby na zakupy oraz breloki i długopisy. Dla dzieci są m.in.: koła do pływania i bańki mydlane oraz torby do kolorowania. 

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim zorganizowany został wieczorek poetycki, którego bohaterami byli młodzi poeci Zofia Burzyńska, uczenniica  w miejscowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, autorka pamiętnika poetyckiego pt.. "Kilka lat z życia" i Sebastian Rosa, autor tomiku wierszy pt. "Kroki". Spotkanie poprowadził prezes Fundacji Wspierania Kultury "Noc Poetów", nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Reczu, poeta, autor tomów poetyckich "Po co komu poezja" oraz "Co potem", Pan Piotr Pawłowski. Akompaniował Pan Grzegorz Haciski.

W dn. 12 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Lekturą tego spotkania była powieść wcześniej poznanej powieściopisarki, Doroty Schrammek, pt. „Dom, którego nie było”.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek