Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Nowe materiały promocyjne Kalisza Pomorskiego do nabycia w bibliotece!

Zapraszamy wszystkich do odwiedzin w kaliskiej bibliotece, gdzie prze okazji wypożyczenia książki, nabyć można materiały promocyjne związane z Kaliszem Pomorskim.

 

Wszystkie gadżety sprzedawane są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach i jest ich spory wybór (50 różnych pozycji promujących nasze miasto i region). Oprócz cieszących się nieustającą popularnością książek, długopisów, widokówek, koszulek i czapek, czy ramek do tablic rejestracyjnych dodatkowo pojawiły się nowe gadżety, takie jak np. : Album „Łączy nas Drawa” Z. Mieczkowskiego, flaga gminna, termos 500 ml, selfie stick, ramki do zdjęć, naklejki i zapachy samochodowe, bawełniane torby na zakupy oraz breloki i długopisy. Dla dzieci są m.in.: koła do pływania i bańki mydlane oraz torby do kolorowania. 

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 7. sierpnia 2020 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce finisaż wystawy Bernadety Sudnikowicz. Przez cały miesiąc poprzedzający mieszkańcy Kalisza Pomorskiego mieli możliwość podziwiania prac autorki stanowiących cykl pt. „Akomodacja”, wykonanych za pomocą kawy i tuszu. Prace Bernadety Sudnikowicz wyraźnie nawiązują do sztuki nowoczesnej, w której źródeł artystycznej wypowiedzi można poszukiwać poprzez nadawanie treści formie, zaś Interpretacji prac można podejmować się zarówno na poziomie intelektu, jak i wrażeń zmysłowych i emocji.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek