Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Nowe inspiracje w Dyskusyjnym Klubie Książki

W dn. 16. czerwca 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tematem przewodnim spotkania był utwór Magdaleny Tyl pt. „Wschody i zachody słońca”.

 

Spotkanie rozpoczęłyśmy od zabaw, które poza tym, że nas bawią, wpływają korzystnie na percepcję i rozwój ruchowy. Te kilkanaście minut poświęcone na zabawę, umacniają naszą integrację i poprawiają wzajemne relacje.

 

Podczas spotkania zastanawiałyśmy jaki jest, a nawet jakie są tematy utworu. Autorka bowiem stworzyła interesującą, wielowątkową powieść, z której każdy motyw mógłby być nadrzędnym i osnowę utworu. Nakreśliłyśmy portrety postaci i starałyśmy się odpowiedzieć na pytanie - co łączy wszystkich bohaterów. Omówiłyśmy ramy czasowe i miejsce akcji, sposób narracji, dialogi, a także mocne i słabe strony utworu. Na koniec spotkania ustaliłyśmy literaturę i termin kolejnego spotkania.

 

Każda literatura, i ta - omawiana była na spotkaniach DKK, i ta – przeczytana indywidualnie, inspiruje, ale także stanowi świetny sposób na trening intelektu. Czytając poprawiamy percepcję wzrokową, pamięć, koncentrację. Coraz więcej czytelników zauważa i docenia zalety czytania książek.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek