Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Nagroda w konkursie na plakat Kultury Na Widoku

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w multimedialnym projekcie Kultura Na Widoku promującym dostęp do tysiąca ebooków, audiobooków, filmów, spektakli teatralnych i innych utworów.

 

 Projektowi towarzyszył także konkurs fotograficzny na plakat Kultury Na Widoku. Nagrodą w konkursie fotograficznym było 5 zestawów nowości wydawniczych i gadżetów wydawniczych od Lustra Biblioteki za łączną kwotę 200,00 zł. Do konkursu na plakat Kultury na Widoku przystąpiło ponad 50 bibliotek. Na fotografiach znalazły się zarówno nowe technologie, użytkownicy bibliotek słuchający audiobooków, czytający ebooki.  Kreatywność bibliotekarzy zdawała się nie mieć granic. Bogactwo utworów było również prezentowane w przestrzeni bibliotek, jak i w przestrzeni miejskiej.

 

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zajęła III miejsce w konkursie. I miejsce zdaniem redaktorów Lustra Bibliotek i Fundacji Kultury Na Widoku zajęła Miejska Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Musierowicz w Łebie, zaś miejsce II przyznano Gminnemu Centrum Kultury, Bibliotece Publicznej w Jerzmanowej. Cieszymy się z własnej wygranej i jednocześnie pragniemy wyrazić gratulacje za zwycięstwo kontrkandydatom.

 

Poniżej prezentujemy nagrodzoną fotografię oraz otrzymaną nagrodę, a w niej: zakładki do książek, książki dla młodzieży, filmy nominowane do Oscara i opaski na rękę dla dzieci.

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

Wieczorem, w dn. 12. marca 2019 r., na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i Krzysztofa Wiśniewskiego, inżyniera leśnika, kaliskiego blogera i pasjonata lokalnej historii, dr Zbigniew Mieczkowski przybył do Kalisza Pomorskiego, by spotkać się z czytelnikami i promować swą najnowszą książkę pt. Łączy nas Drawa: monografia rzeki.

W dn. 11. marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim poświęcone lasom tropikalnym.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek