Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Mirabelka na 100-lecie Niepodległości

Akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, którą będzie realizowała Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim, nawiązuje do obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Akcja jest więc okazją do upowszechniania wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości, ale także promocją tej wyjątkowej książeczki autorstwa Cezarego Harasimowicza pt. "Mirabelka".

 

 

Narratorem opowiadania jest drzewko owocowe - mirabelka. W utworze mirabelka opowiada pełną nadziei, wiary i miłości historię kilku pokoleń. Rosnąc na warszawskich Nalewkach, nieopodal domów, towarzyszyła ludziom w chwilach radości, smutku, ale też grozy. Mirabelka poznała historię ludzi w kraju targanym przeciwnościami, bo była świadkiem życia lokalnej społeczności.

 

 

Co zadziwiające - wspomniana mirabelka rosła naprawdę. Drzewko przetrwało wojnę i getto, a potem zagładę i stalinizm. Nie ścięto jej gdy rozpoczynano budowę okolicznych domostw, ale niestety nie przetrwała naszych czasów. Przestała istnieć podczas budowy apartamentowca…

 

Tego wydarzenia drogi Czytelniku nie możesz ominąć. Szczegóły wkrótce.

 

Pozostałe wydarzenia

W Wigilię, dn. 24.12.2018 r., Biblioteka Publiczna
w Kaliszu Pomorskim będzie nieczynna.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

W dn. 13 grudnia 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty literacko-plastyczne, podczas których uczestnicy mogli poznać historię kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek. Inspiracją do przeprowadzenia warsztatów było opowiadanie Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka: kiełkująca historia”.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek