Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Martwa natura, przyroda, kobiety. Wystawa malarstwa Moniki Roszak

W dn. 20. lipca 2021 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa pani Moniki Roszak pt. „Inspiracje”. Na wystawie zostały zaprezentowane obrazy wykonane farbami olejnymi, pogrupowane w trzech kategoriach: martwa natura, natura i kobieta.

 

 Nauki rysunku i malarstwa artystka czerpała uczęszczając na zajęcia grup zainteresowań. Od dzieciństwa odczuwała pragnienie tworzenia. Wówczas każdą wolną chwilę artystka spędzała rysując, lub malując. Malarstwo – jak sama twierdzi – daje Jej dużo radości i szczęścia. Pozwala przekazać  własny świat, swój indywidualny sposób postrzegania i interpretowania rzeczywistości. Malarstwo również uwalnia emocje. Pani Monika inspiracje czerpie  od osób, które tworzą, rozwijają swe umiejętności na różnych polach eksploracji, ale także z wystaw, które ma przyjemność oglądać.

 

Dziś malarstwo artystka nie traktuje wyłącznie jako hobby. Z malowaniem wiąże swoje artystyczne plany na przyszłość, pragnie zgłębiać kunszt, doskonalić umiejętności i dojść do perfekcji. Szczególnie upodobała sobie malowanie kobiet z wiernym oddaniem ich anatomii.

 

Debiut artystyczny pani Monika Roszak ma za sobą. Przypadł on na wystawę zbiorową. Obrazy artystki można zwykle spotkać na indywidualnych wystawach, w kolekcjach prywatnych, nierzadko oddawane są też na aukcje charytatywne.

 

Wystawę będzie można podziwiać do dn. 20. sierpnia 2021 r. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek