Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Martwa natura, przyroda, kobiety. Wystawa malarstwa Moniki Roszak

W dn. 20. lipca 2021 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa pani Moniki Roszak pt. „Inspiracje”. Na wystawie zostały zaprezentowane obrazy wykonane farbami olejnymi, pogrupowane w trzech kategoriach: martwa natura, natura i kobieta.

 

 Nauki rysunku i malarstwa artystka czerpała uczęszczając na zajęcia grup zainteresowań. Od dzieciństwa odczuwała pragnienie tworzenia. Wówczas każdą wolną chwilę artystka spędzała rysując, lub malując. Malarstwo – jak sama twierdzi – daje Jej dużo radości i szczęścia. Pozwala przekazać  własny świat, swój indywidualny sposób postrzegania i interpretowania rzeczywistości. Malarstwo również uwalnia emocje. Pani Monika inspiracje czerpie  od osób, które tworzą, rozwijają swe umiejętności na różnych polach eksploracji, ale także z wystaw, które ma przyjemność oglądać.

 

Dziś malarstwo artystka nie traktuje wyłącznie jako hobby. Z malowaniem wiąże swoje artystyczne plany na przyszłość, pragnie zgłębiać kunszt, doskonalić umiejętności i dojść do perfekcji. Szczególnie upodobała sobie malowanie kobiet z wiernym oddaniem ich anatomii.

 

Debiut artystyczny pani Monika Roszak ma za sobą. Przypadł on na wystawę zbiorową. Obrazy artystki można zwykle spotkać na indywidualnych wystawach, w kolekcjach prywatnych, nierzadko oddawane są też na aukcje charytatywne.

 

Wystawę będzie można podziwiać do dn. 20. sierpnia 2021 r. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek