Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Malarstwo Małgorzaty Stąporek

O zmierzchu, w dn. 8 marca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Stąporek pt. „Cała ja”. Obrazy prezentowane na wystawie ukazują różnorodną tematykę. Z tego właśnie powodu, iż Artystkę inspiruje przestrzeń i natura, obrazy ukazują zarówno żywe zwierzęta, przedmioty, przestrzenie i akty. Z obrazów przebijają wspomnienia lat dziecięcych, które odsyłają widza do zapamiętanej rzeczywistości, przesiąkniętej autentycznością i nostalgią. Obrazy powstawały w różnych czasookresach i stanowią początek różnorodnych cyklów, które w przyszłości stanowić będą osobne wystawy tematyczne.

 

Wystawa „Cała ja” jest kolejną wystawą malarstwa Małgorzaty Stąporek prezentowaną w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim. Poprzednią wystawę mieszkańcy mieli okazję podziwiać cztery lata temu. Obserwując dorobek Małgorzaty Stąporek na przełomie wielu lat nie można oprzeć się wrażeniom, iż Artystka dojrzała do tworzenia z doświadczenia, a każdy obraz jest świadectwem świadomości własnych wyborów.

 

Małgorzata Piłaszewicz (Stąporek) dzieciństwo spędziła w gminie Kalisz Pomorski. Obecnie mieszka i pracuje w Koszalinie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie, Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej (spec. Komunikacja wizualna), Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego (spec. Przygotowanie pedagogiczne) oraz Studia Podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi (kier. Malarstwo i rysunek). Od 2012 r. jest członkinią Związku Polskich Plastyków. Swe prace wielokrotnie prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce.

 

Wystawę malarstwa Małgorzaty Stąporek będzie można podziwiać do końca marca. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

„ … Piotr Rozmus zasługuje na to,
by czytał go cały świat!”
Sonia Draga

W dn. 13. maja 2019 r. odwiedził nas gość szczególny, wyczekiwany i upragniony, twórca serii o „Wombacie Maksymilianie” i „Stajni pod tęczą”, autor lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów”, zapalony podróżnik i pasjonat starych komputerów – Pan Marcin Kozioł.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek