Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Malarstwo Anny Szwedko

W dn. 12 września 2018 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Anny Szwedko, malarki i pasjonatki fotografii. Jak twierdzi Artystka, swą twórczość uprawia amatorsko, jednak na tyle długo, by na swoim koncie odnieść już pewne sukcesy. A są nimi niewątpliwie wszystkie wystawy malarskie: w Trzebiatowie, Kołobrzegu, Drawsku Pomorskim, Połczynie-Zdroju, Świdwinie i w Gryficach, podczas których prezentowała swe prace.

 

Ludzie, zwierzęta i martwa natura są dla Artystki źródłem nieustannej inspiracji.  Malarkę charakteryzuje prawdziwość przedmiotu przedstawionego zarówno w wersji estetycznej dzieła, jak również w elemencie struktury artystycznej. Artystka odważnie posługuje się barwami, a Jej obrazy urzekają niepohamowanym kolorytem, wskutek czego odnosi się wrażenie beztroski i idylliczności. Twórczość Anny Szwedko jest świadectwem znacznej biegłości warsztatowej, spontaniczności i intuicyjności w procesie tworzenia dzieła.

 

Wystawę Anny Szwedko podziwiać można do dn. 8 października. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W Dzień Matki, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” specjalnie dla czytelników Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, przygotowało spektakl  wg scenariusza Lucy von Schickedantz. To wyjątkowe w swej formie i treści przedstawienie można było obejrzeć na platformie YouTube jedynie w dniu realizacji. Spektakl „Grzeczne kobiety nie tworzą historii” jest swoistym wspomnieniem trzech wyjątkowych, wyzwolonych, walczących ze stereotypami, kobiet: Marleny Dietrich, Hanny Ordonówny i Coco Channel. Kobiet, które pozostawiły swój odcisk w historii swojego kraju.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek