Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Malarstwo Anny Szwedko

W dn. 12 września 2018 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Anny Szwedko, malarki i pasjonatki fotografii. Jak twierdzi Artystka, swą twórczość uprawia amatorsko, jednak na tyle długo, by na swoim koncie odnieść już pewne sukcesy. A są nimi niewątpliwie wszystkie wystawy malarskie: w Trzebiatowie, Kołobrzegu, Drawsku Pomorskim, Połczynie-Zdroju, Świdwinie i w Gryficach, podczas których prezentowała swe prace.

 

Ludzie, zwierzęta i martwa natura są dla Artystki źródłem nieustannej inspiracji.  Malarkę charakteryzuje prawdziwość przedmiotu przedstawionego zarówno w wersji estetycznej dzieła, jak również w elemencie struktury artystycznej. Artystka odważnie posługuje się barwami, a Jej obrazy urzekają niepohamowanym kolorytem, wskutek czego odnosi się wrażenie beztroski i idylliczności. Twórczość Anny Szwedko jest świadectwem znacznej biegłości warsztatowej, spontaniczności i intuicyjności w procesie tworzenia dzieła.

 

Wystawę Anny Szwedko podziwiać można do dn. 8 października. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

„ … Piotr Rozmus zasługuje na to,
by czytał go cały świat!”
Sonia Draga

W dn. 13. maja 2019 r. odwiedził nas gość szczególny, wyczekiwany i upragniony, twórca serii o „Wombacie Maksymilianie” i „Stajni pod tęczą”, autor lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów”, zapalony podróżnik i pasjonat starych komputerów – Pan Marcin Kozioł.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek