Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Malarstwo Anny Szwedko

W dn. 12 września 2018 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Anny Szwedko, malarki i pasjonatki fotografii. Jak twierdzi Artystka, swą twórczość uprawia amatorsko, jednak na tyle długo, by na swoim koncie odnieść już pewne sukcesy. A są nimi niewątpliwie wszystkie wystawy malarskie: w Trzebiatowie, Kołobrzegu, Drawsku Pomorskim, Połczynie-Zdroju, Świdwinie i w Gryficach, podczas których prezentowała swe prace.

 

Ludzie, zwierzęta i martwa natura są dla Artystki źródłem nieustannej inspiracji.  Malarkę charakteryzuje prawdziwość przedmiotu przedstawionego zarówno w wersji estetycznej dzieła, jak również w elemencie struktury artystycznej. Artystka odważnie posługuje się barwami, a Jej obrazy urzekają niepohamowanym kolorytem, wskutek czego odnosi się wrażenie beztroski i idylliczności. Twórczość Anny Szwedko jest świadectwem znacznej biegłości warsztatowej, spontaniczności i intuicyjności w procesie tworzenia dzieła.

 

Wystawę Anny Szwedko podziwiać można do dn. 8 października. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 24-28 czerwca 2019 r. w parku przy Pałacu w Kaliszu Pomorskim, przy śpiewie ptaków i szumie tryskającej wody z fontanny, odbywały się zielone wakacje. Każdego dnia pracownice Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaskakiwały dzieci innymi zabawami, również tymi najstarszymi, w które bawili się nasi rodzice, ale równie pasjonującymi.

W dn. 27. czerwca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Początek przygody" autorstwa kaliszanina, Pana Bartłomieja Grzegorza Bejnarowicza, który ukończył ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz AM w Szczecinie, kierunek Nawigacja, specjalność Transport Morski.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek