Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Malarstwo Anny Szwedko

W dn. 12 września 2018 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Anny Szwedko, malarki i pasjonatki fotografii. Jak twierdzi Artystka, swą twórczość uprawia amatorsko, jednak na tyle długo, by na swoim koncie odnieść już pewne sukcesy. A są nimi niewątpliwie wszystkie wystawy malarskie: w Trzebiatowie, Kołobrzegu, Drawsku Pomorskim, Połczynie-Zdroju, Świdwinie i w Gryficach, podczas których prezentowała swe prace.

 

Ludzie, zwierzęta i martwa natura są dla Artystki źródłem nieustannej inspiracji.  Malarkę charakteryzuje prawdziwość przedmiotu przedstawionego zarówno w wersji estetycznej dzieła, jak również w elemencie struktury artystycznej. Artystka odważnie posługuje się barwami, a Jej obrazy urzekają niepohamowanym kolorytem, wskutek czego odnosi się wrażenie beztroski i idylliczności. Twórczość Anny Szwedko jest świadectwem znacznej biegłości warsztatowej, spontaniczności i intuicyjności w procesie tworzenia dzieła.

 

Wystawę Anny Szwedko podziwiać można do dn. 8 października. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

12 lutego, o godzinie 10.00, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, zaproszeni goście, radni, reprezentanci szkół, a także delegaci instytucji, organizacji, związków, stowarzyszeń i sami mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikiem poświęconym Pionierom Ziemi Kaliskiej, upamiętniając w ten sposób 74. Rocznicę zakończenia walk o Kalisz Pomorski. Uroczystość została poprowadzona zgodnie z ceremoniałem wojskowym, przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, które wystawiło asystę honorową oraz posterunek honorowy.

W dn. 4-8 lutego 2019 r. w lochach Pałacu w Kaliszu Pomorskim dzieci spędzały czas wolny od zajęć szkolnych. Ferie w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbywały się pod hasłem Strachy na lachy, co innymi słowy oznaczać może, że bać się nie ma czego. Nie od dziś wiadomo, że próżny to trud straszyć odważny [polski] lud. Warto jednak nadmienić, że cała mistyfikacja nie była zbyteczna, dzieci miały się bać i się bały, lecz przy okazji oswajały to, co strasznym się wydawało.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek