Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Magia przyrody – wernisaż wystawy Patrycji Mróz

W dn. 8. kwietnia 2022 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Pani Patrycji Mróz pt. „Magia przyrody”.

 

Artystka jest z zawodu architektem krajobrazu. Już od najmłodszych lat dziecięcych wykazywała szczególne zainteresowanie rysowaniem, ale i wyjątkowy talent plastyczny. Malowanie szybko stało się pasją Artystki. Własną technikę ćwiczyła już w latach szkoły podstawowej, tworzyła kompozycje z martwej natury i samodzielnie szlifowała umiejętności. Podczas wyboru drogi życiowej kierowała się swoimi zdolnościami – wybrała Liceum Plastyczne w Szczecinie, które ukończyła w 2007 r., a potem wyższe studia na kierunku architekt krajobrazu. Brała także aktywny udział w plenerach malarskich. Początkowo jej dzieła współtworzyły wystawy grupowe prezentowane z ramienia stowarzyszenia „Brama”, dziś już obrazy pani Patrycji mamy przyjemność podziwiać na wystawach indywidualnych. Prezentowana w galerii pałacowej kolekcja składa się z 25 obrazów, które zgrupowane zostały w dwóch działach. Pierwszy z nich - pejzaże - przedstawiają krajobraz leśny o różnych porach roku, drugi natomiast, dedykowany młodszemu pokoleniu, prezentuje skrzaty leśne w bajkowej, letniej scenerii. Jak sama Artystka twierdzi, w swych dziełach stara się nie unikać żadnego tematu, lecz przyroda i postać ludzka są Jej najbliższe. Kolekcja dostępna jest dla zwiedzających do dn. 30. kwietnia br. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek