Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Magia przyrody – wernisaż wystawy Patrycji Mróz

W dn. 8. kwietnia 2022 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Pani Patrycji Mróz pt. „Magia przyrody”.

 

Artystka jest z zawodu architektem krajobrazu. Już od najmłodszych lat dziecięcych wykazywała szczególne zainteresowanie rysowaniem, ale i wyjątkowy talent plastyczny. Malowanie szybko stało się pasją Artystki. Własną technikę ćwiczyła już w latach szkoły podstawowej, tworzyła kompozycje z martwej natury i samodzielnie szlifowała umiejętności. Podczas wyboru drogi życiowej kierowała się swoimi zdolnościami – wybrała Liceum Plastyczne w Szczecinie, które ukończyła w 2007 r., a potem wyższe studia na kierunku architekt krajobrazu. Brała także aktywny udział w plenerach malarskich. Początkowo jej dzieła współtworzyły wystawy grupowe prezentowane z ramienia stowarzyszenia „Brama”, dziś już obrazy pani Patrycji mamy przyjemność podziwiać na wystawach indywidualnych. Prezentowana w galerii pałacowej kolekcja składa się z 25 obrazów, które zgrupowane zostały w dwóch działach. Pierwszy z nich - pejzaże - przedstawiają krajobraz leśny o różnych porach roku, drugi natomiast, dedykowany młodszemu pokoleniu, prezentuje skrzaty leśne w bajkowej, letniej scenerii. Jak sama Artystka twierdzi, w swych dziełach stara się nie unikać żadnego tematu, lecz przyroda i postać ludzka są Jej najbliższe. Kolekcja dostępna jest dla zwiedzających do dn. 30. kwietnia br. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek