Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Leśniczy w bibliotece. Taniec w bibliotece. Dwa spotkania edukacyjne.

W ramach Tygodnia Bibliotek, w dn. 9. maja 2022 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim Filii Pomierzyn.

 

Dzieci z grupy „Gumisie” wraz z swoją wychowawczynią Magdaleną Pomagalską chętnie wysłuchały bajeczki autorstwa Grażyny Wasilewicz pt: „Taniec”. Tekst bajki to doskonałe narzędzie przygotowujące dzieci do nauki, ale także –jak w naszym przypadku- może służyć zabawom. Podczas takich zabaw dzieci wykonują taniec do przedstawionego utworu. Podczas naszego spotkania przedstawiliśmy dzieciom, ale również wychowawcom, pełną ofertę biblioteczną, z której dzieci mogą korzystać. Wśród książek, dla dzieci znajdują się jeszcze bajeczki na płytach DVD/VCD i gry planszowe.

 

W dn. 11.05.2022 r. odbyło się drugie spotkanie edukacyjne. Tym razem grupa młodzieży spotkała się z panem Sławomirem Szewczykiem, leśnikiem Leśnictwa Studnica. Wprawdzie ze względu na nieprzychylną aurę spotkanie odbyło się w murach biblioteki, a nie w lesie, ale i tak przebiegło bardzo ciekawie.  Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała opowieści o leśnych zwierzętach, ale także poznała czyhające w lesie niebezpieczeństwa i dowiedziała się, w jaki sposób ich unikać. Pan Sławomir wyjaśnił także czym zajmuje się leśniczy i czy warto zostać leśnikiem. Na koniec młodzież poznała kredo dzisiejszych zajęć: warto kochać las i nie wolno się go bać.

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 12 czerwca 2024 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie poświęcone problematyce utworu Bernarda Werbera pt. „Imperium mrówek”. Ta książka to zaledwie tom pierwszy mrówczej trylogii.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek