Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Leśniczy w bibliotece. Taniec w bibliotece. Dwa spotkania edukacyjne.

W ramach Tygodnia Bibliotek, w dn. 9. maja 2022 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim Filii Pomierzyn.

 

Dzieci z grupy „Gumisie” wraz z swoją wychowawczynią Magdaleną Pomagalską chętnie wysłuchały bajeczki autorstwa Grażyny Wasilewicz pt: „Taniec”. Tekst bajki to doskonałe narzędzie przygotowujące dzieci do nauki, ale także –jak w naszym przypadku- może służyć zabawom. Podczas takich zabaw dzieci wykonują taniec do przedstawionego utworu. Podczas naszego spotkania przedstawiliśmy dzieciom, ale również wychowawcom, pełną ofertę biblioteczną, z której dzieci mogą korzystać. Wśród książek, dla dzieci znajdują się jeszcze bajeczki na płytach DVD/VCD i gry planszowe.

 

W dn. 11.05.2022 r. odbyło się drugie spotkanie edukacyjne. Tym razem grupa młodzieży spotkała się z panem Sławomirem Szewczykiem, leśnikiem Leśnictwa Studnica. Wprawdzie ze względu na nieprzychylną aurę spotkanie odbyło się w murach biblioteki, a nie w lesie, ale i tak przebiegło bardzo ciekawie.  Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała opowieści o leśnych zwierzętach, ale także poznała czyhające w lesie niebezpieczeństwa i dowiedziała się, w jaki sposób ich unikać. Pan Sławomir wyjaśnił także czym zajmuje się leśniczy i czy warto zostać leśnikiem. Na koniec młodzież poznała kredo dzisiejszych zajęć: warto kochać las i nie wolno się go bać.

 

 

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek