Biblioteka Publiczna w Kaliszu

LEGIMI czyli e-książka

Jeśli czytanie (lub słuchanie) książek na urządzeniach elektronicznych sprawia Ci przyjemność to z pewnością Legimi jest usługą dla Ciebie.

 

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim wraz z początkiem stycznia umożliwiła czytelnikom dostęp do cyfrowej wypożyczalni Legimi. Platforma ta oferuje możliwość wypożyczania e-booków i audiobooków, z których korzystać można na komputerze, smartfonie, tablecie lub czytniku. W ramach e-usług oferujemy  bezpłatny dostęp do ponad pięćdziesięciu tysięcy książek. Przyjdź do Biblioteki w Kaliszu Pomorskim, odbierz kod i rozkoszuj się czytaniem. Bez żadnych opłat!

Jak otrzymać dostęp do e-książek?

  1. Wpisz otrzymany unikatowy kod na stronie: https://www.legimi.pl/zachodniopomorskie/
  2. Załóż darmowe konto Legimi.
  3. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń.

Zakup sfinansowany przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim i Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim.


 

Pozostałe wydarzenia

Z niekłamaną radością informujemy, że w chwili obecnej w galerii pałacowej prezentowana jest ekspozycja pt. „Piosenka Norwida”. Do przygotowania wystawy wykorzystano utwory C. K. Norwida zaczerpnięte z tomu „Pisma wybrane”.  Wystawa prezentuje również fragment opowieści o literaturze romantycznej pióra Aliny Kowalczykowej pt. „Romantyzm: nowe spojrzenie”. Jednak teksty powyższe stanowią jedynie, a może aż nadto, uzupełnienie dla rysunków i akwareli zacnego poety, medaliera Cypriana Kamila Norwida.

W dn. 11. maja 2021 r. bibliotekarka, Patrycja Maciąg, przeprowadziła zajęcia inspirowane opowiadaniem Ewy Stadtmuller pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę?”.  Z tego powodu, iż zajęcia nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie, dzieci najpierw zaproszono do zwiedzania pałacowych komnat i biblioteki, natomiast druga część odbyła się w parku przed Pałacem w Kaliszu Pomorskim.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek