Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Kwartalny konkurs na recenzję dowolnej książki rozstrzygnięty

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, iż w kwartalnym konkursie na recenzję dowolnej książki zwyciężyła Ola Miry, uczennica Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kaliszu Pomorskim. Jury, w skład którego wchodzili pracownicy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim,  jednogłośnie wybrało recenzję Oli pomimo, iż w konkursie wzięli udział czytelnicy zróżnicowani wiekowo.

Za najlepszą recenzję laureatka otrzymała aparat fotograficzny Canon Powershot. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pasji czytania książek i zachęcamy do śledzenia oferty konkursowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Poniżej przytaczamy najlepszą recenzję.

 

Córka Dymu i Kości.

 

Pierwsza część  trylogii autorstwa Laini Taylor. Praga. Bohaterką powieści jest siedemnastoletnia Karou, uczennica szkoły sztuk plastycznych.

            Karou to dziewczyna mająca jaskrawoniebieskie włosy, a ciało zdobione licznymi tatuażami i… bliznami. Włada wieloma językami, a jej szkicowniki są gęsto zapełnione zjawami i potworami, aż nadto realnie przedstawionymi. Artystka prowadzi bowiem podwójne życie. Dla ludzi wokół jest dziwną, skrytą nastolatką, dla osób które ją wychowały-chimer, jest wspaniałą i kochaną dziewczyną. Po zajęciach dziewczyna często przebywa w sekretnym sklepie Brimston’a,  którego nazywa Dealerem Marzeń. Pomaga mu również zdobywać niektóre, dość nietypowe przedmioty, a jednocześnie próbuje zrozumieć, kim jest i skąd pochodzi. Jej, wydawać by się mogło, stosunkowo uporządkowane życie zmienia Akivia i inni serafini, którzy zostawiają odciski dłoni na drzwiach niektórych domów. Co to oznacza dla Karou i co mają z nią wspólnego niebiańscy posłańcy? To niech pozostanie tajemnicą do momentu przeczytania powieści Taylor.

            Według mnie jest to książka warta przeczytania. Łatwo się ją czyta, ponieważ jest napisana swobodnym językiem. Tajemnicza i pełna niespodzianek. Książka, która wciąga i nie chce wypuścić do ostatniego zdania. Lani Taylor napisała oryginalną opowieść o nastolatce innej niż wszystkie. Innej niż ktokolwiek czy cokolwiek innego na świecie.

Ola Miry

 

Pozostałe wydarzenia

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne, a także dzięki uprzejmości FH „COSINUS” z Zabrza, zbiory naszej instytucji powiększyły się nieodpłatnie o ponad trzydzieści nowych tytułów, są to głównie planszowe gry edukacyjne skierowane dla najmłodszych, ale również kilka znanych wszystkim, klasycznych tytułów z wydawnictwa FAN GAMES.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek