Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Kurs komputerowy dla seniorów

W dniach 12-13 czerwca 2019 r. zakończyła się kolejna, dziesiąta już edycja kursu komputerowego dla seniorów (55+) organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim. Kurs komputerowy prowadzony jest przez odpowiednio przeszkolonego Trenera Kompetencji Cyfrowych pod  patronatem organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans oraz Latarnicy.pl.

 

Zajęcia odbywały się od września ubiegłego roku, dwa razy w tygodniu (w środy i czwartki), w czytelni internetowej. Uczestnicy kursu mieli okazję zapoznać się między innymi z: podstawami obsługi komputera i urządzeń peryferyjnych, systemu Windows, przeglądarek internetowych oraz innych programów. Omówione zostały również przydatne usługi internetowe oraz sposoby pozyskiwania użytecznego i legalnego oprogramowania z Internetu. Kursanci korzystali w ramach zajęć z poczty elektronicznej oraz komunikatorów internetowych. Poznali również podstawy obsługi tabletów z systemem Android. Dla osób częściej korzystających z komputera interesujące były zwłaszcza zajęcia związane z edycją tekstu oraz zdjęć. Nasze spotkania przebiegały w sympatycznej i nieskrępowanej atmosferze, zaś uczestnicy kursu oprócz nowo nabytej wiedzy wynieśli z zajęć również wiele satysfakcji. Niestety nie wszyscy uczestnicy dotarli na spotkanie podsumowujące obecną edycję kursu – na nieobecnych czekają oficjalne dyplomy potwierdzające udział w szkoleniu. Następna edycja kursu rozpocznie się we wrześniu i potrwa do czerwca przyszłego roku. Seniorów chętnych do udziału w szkoleniu z podstaw obsługi komputera i Internetu zapraszamy do czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kalisz Pomorskim.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 7. sierpnia 2020 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce finisaż wystawy Bernadety Sudnikowicz. Przez cały miesiąc poprzedzający mieszkańcy Kalisza Pomorskiego mieli możliwość podziwiania prac autorki stanowiących cykl pt. „Akomodacja”, wykonanych za pomocą kawy i tuszu. Prace Bernadety Sudnikowicz wyraźnie nawiązują do sztuki nowoczesnej, w której źródeł artystycznej wypowiedzi można poszukiwać poprzez nadawanie treści formie, zaś Interpretacji prac można podejmować się zarówno na poziomie intelektu, jak i wrażeń zmysłowych i emocji.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek