Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Książka na start. Nowy projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat

Już od dziś każdy trzy-, cztero-, pięcio- i sześciolatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Na najwytrwalszych małych czytelników czeka niespodzianka

 

W Wyprawce znajdzie się też książeczka dla rodziców. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to broszura informacyjna dla rodziców, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

 

Otrzymanie wyprawki czytelniczej jest możliwe dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w nowej kampanii czytelniczej Instytutu Książki pt. „Mała książka – wielki człowiek”. Celem kampanii jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki wraz z dzieckiem oraz do codziennego czytania dziecku książki. Projekt „Książka na start” ma także na celu zaakcentowanie, że biblioteka winna stanowić ważne miejsce na czytelniczej mapie dziecka.

 

Z powodu ograniczonej ilości, Wyprawki Czytelnicze będą wydawane dzieciom do wyczerpania zapasów.


 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 22. października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą omawianą przez Klubowiczki była powieść Piotra C. pt. "Pokolenie IKEA: kobiety". Powieść stanowi gorzkie, lecz realistyczne, przedstawienie życia ludzi z pokolenia 30+, z wielkich aglomeracji miejskich, którzy próbują między gonitwą w pracy, a depresją i samotnością w domu odnaleźć jakiekolwiek uczucie.

W dniach 16-17.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek