Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Karnawał

Zapusty/karnawał to czas zimowych balów, maskarad, licznych pochodów i hucznych zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.


Zgodnie z tradycją w okresie karnawału należy bawić się wesoło, by w ten sposób odżegnać wszelkie nieszczęścia. Aby tradycji stało się zadość, dn. 17.01.2014 w świetlicy w Pomierzynie, zorganizowano zabawę karnawałową dla dzieci. Najważniejszym i najzabawniejszym elementem tej zabawy było przebranie każdego uczestnika balu. Wśród wykwintnych gości pojawił się też... spóżniony mikołaj.
Organizatorzy: Filia biblioteczna W Pomierzynie, Świetlica wiejska, Sołtys wsi Pomierzyn oraz Rada Sołecka.

Pozostałe wydarzenia

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Duma i radość! 
Dnia 13 lutego 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w kaliskim Pałacu na wernisażu fotografii Pawła Łuczko pod tytułem "Kolory i chwile. Kalisz Pomorski i okolice - subiektywnie obiektywem".

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek