Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Jubileuszowa wystawa WOŚP

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kalisza Pomorskiego do obejrzenia jubileuszowej wystawy zorganizowanej z okazji 30-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (dalej WOŚP). WOŚP organizuje i nadzoruje fundacja o charakterze filantropijnym, której statutowym celem jest wsparcie działalności na rzecz ochrony i promocji zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej. Finał WOŚP to jednodniowa akcja organizowana na początku każdego roku. Pierwszy finał zorganizowano w 1993 r. Każdorazowo finał WOŚP wiąże się ze zbiórką publiczną organizowaną przez fundację. Ze zbiórek WOŚP zakupiło i przekazało urządzenia i aparaty medyczne do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. Według badań opinii publicznej fundacja od lat cieszy się największym zaufaniem wśród organizacji trzeciego sektora, instytucji państwowych i kościelnych.

 

Przygotowana wystawa jest efektem współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim ze Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim oraz z kolekcjonerami indywidualnymi. Za przekazanie na wystawę puszek, plakatów, medali, podziękowań, chust, plecaczków, etui i in. przedmiotów pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania:

Pani Dorocie Ławniczak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim za przekazanie szkolnej kolekcji WOŚP.

 

Paniom Karolinie Wagner i Dorocie Wilgockiej z biblioteki szkolnej dziękujemy za zaangażowanie i niesioną pomoc.

 

Dziękujemy także kolekcjonerkom indywidualnym: Pani Anecie Olszackiej za przekazanie na wystawę gadżetów oraz merytoryczne wskazówki i pani Halinie Szadejko za przekazanie zgromadzonych plakatów.

 

Na wystawie ponadto dostępne są artykuły prasowe, prezentujące działalność sztabu,  współpracujących jednostek samorządowych i zaangażowanych wolontariuszy na przestrzeni wszystkich lat, w których Kalisz Pomorski czynnie uczestniczył w organizowanych zbiórkach. Skompletowane i wyselekcjonowane artykuły pochodzą ze zgromadzonych w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim miesięczników „Wirówka”, „Pojezierze Drawskie” oraz „Echo Kalisza Pomorskiego”.

 

Wystawę będzie można podziwiać do dn. 10.02.2022 r.

 

Pozostałe wydarzenia

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Duma i radość! 
Dnia 13 lutego 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w kaliskim Pałacu na wernisażu fotografii Pawła Łuczko pod tytułem "Kolory i chwile. Kalisz Pomorski i okolice - subiektywnie obiektywem".

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek