Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Jak jesień to tylko z książką!

Jesień to dobry czas na spotkania z książką. Długie wieczory i deszczowa pogoda za oknem zachęca do sięgania po lekturę. Biblioteka również stara się zachęcać dzieci i dorosłych do czytania, organizując spotkania z książką dla przedszkolaków.

 

Dnia 23 września bibliotekarka, Patrycja Maciąg, przekazała dzieciom z Przedszkola „Bajkolandia” plecaki wypełnione książeczkami – po jednym plecaczku na grupę. Dzieciaczki będą kolejno zabierały plecaczki z książeczkami do domu, a po przeczytaniu wszystkich trzech ukrytych w plecaczku książeczek, przekażą je kolejnemu dziecku. Dzięki takim rozwiązaniom to książeczki przyjdą do dzieci, a kiedy zakwitnie miłość do książek to dzieci z rodzicami odnajdą drogę do biblioteki. Mamy nadzieję, że czytane opowiastki umilą  czas  jesiennych długich wieczorów.

 

Przy z okazji, ale także niejako dla samej przyjemności, bibliotekarka zaprosiła dzieci do wysłuchana wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej  pt. „Jesień”, a potem wspólnie rozwiązywały zagadki przeplatane zabawą ruchową z elementami tańca.

 

To samego dnia, tym razem w bibliotece, grupa krasnali z Przedszkola „Bajkolandia”  wysłuchała bajki Zofii Poletko pt.  „Jesień jeżyka” z tomu „Bajki przedszkolaka”,  rozwiązywała zagadki  o tematyce jesiennej urozmaicone zabawą ruchową. By rozbudzić apetyt, ale także zachęcić do obcowania z książką, bibliotekarka zaprezentowała książeczki z formacie 3D.

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 19 października 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem czytelniczki na warsztat wzięły powieść Magdy Knedler pt. „Nikt ci nie uwierzy”. Spotkanie rozpoczęłyśmy od dyskusji dotyczącej tematu utworu.

Szanowny Seniorze, ukochana Babciu, Dziadku, drogi Czytelniku,

w dniu Twojego święta składamy życzenia wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, niegasnącej nadziei w sercu, promiennego uśmiechu na ustach, wielu niezapomnianych wrażeń  – i tych, płynących z życia codziennego, i tych, czerpanych z książek. Niech każdy dzień będzie dowodem na to, jak doceniamy Twoją obecność.

Z tej okazji przygotowaliśmy niezwykłą akcję – KSIĄŻKA NA TELEFON. Wystarczy jeden numer, jedna rozmowa, a dostarczymy Ci książkę. Zadzwoń – 94 361 78 05, 669 752 667.

 

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek