Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Inauguracja Tygodnia Bibliotek

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.

 

W Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim obchody Tygodnia Bibliotek rozpoczęliśmy od spotkania z Pawłem Wakułą.  Nasz gość jest absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej. Dziś twierdzi, że uprawia niepoważny zawód rysownika-humorysty. Autor od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci „Angorka”. Autor ma spory dorobek nagród i wyróżnień literackich, m.in. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Warto wspomnieć, iż w 2011 r. Paweł Wakuła został nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za Kajtka i Yetika. Obecni na spotkaniu poznali bohaterów książek autora, w tym: Ogryzka, Maurycego i wspomnianego wcześniej Kajtka. Autor z niebywałą lekkością posługuje się flamastrem. Podczas spotkania powstały aż trzy rysunki, które wyeksponowane do dnia dzisiejszego zachęcają oglądających do refleksji.

Spotkanie zostało sfinansowane z dotacji Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim zorganizowany został wieczorek poetycki, którego bohaterami byli młodzi poeci Zofia Burzyńska, uczenniica  w miejscowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, autorka pamiętnika poetyckiego pt.. "Kilka lat z życia" i Sebastian Rosa, autor tomiku wierszy pt. "Kroki". Spotkanie poprowadził prezes Fundacji Wspierania Kultury "Noc Poetów", nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Reczu, poeta, autor tomów poetyckich "Po co komu poezja" oraz "Co potem", Pan Piotr Pawłowski. Akompaniował Pan Grzegorz Haciski.

W dn. 12 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Lekturą tego spotkania była powieść wcześniej poznanej powieściopisarki, Doroty Schrammek, pt. „Dom, którego nie było”.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek