Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Idiosynkrazja-między bielą a czernią

Dnia 25 września 2019 r. w galerii Pałacu odbył się wernisaż wystawy malarskiej Bernadety Sudnikowicz, która pochodzi z Helu a obecnie mieszka w Mirosławcu. Artystka nadała swojej wystawie psychologiczny tytuł „IDIOSYNKRAZJA-MIĘDZY BIELĄ A CZERNIĄ”.


W swoich pracach stosuje różnorodne techniki malarskie: akryl, olej, akwarele oraz techniki własne. W tytułowej idiosynkrazji artystka wykorzystała indywidualną technikę, polegającą na ujarzmieniu poszczególnych plam, które rozlewa warstwowo farbą akrylową na płótnie. Dobrowolne usytuowane kolory tworzą czarne linie i plamy, które nadają kontur. Za pomocą czerni i bieli Bernadeta Sudnikowicz wyraża emocje, które znajdują swoje pełne odzwierciedlenie w niniejszych pracach.

 

Wystawę można podziwiać do dnia 21.10.2019 r. Serdecznie zapraszamy.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 22. października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą omawianą przez Klubowiczki była powieść Piotra C. pt. "Pokolenie IKEA: kobiety". Powieść stanowi gorzkie, lecz realistyczne, przedstawienie życia ludzi z pokolenia 30+, z wielkich aglomeracji miejskich, którzy próbują między gonitwą w pracy, a depresją i samotnością w domu odnaleźć jakiekolwiek uczucie.

W dniach 16-17.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek