Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Hurrra! Hurrra! Rozstrzygamy konkurs!

W dn. 1 grudnia 2021 r. w oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyła się prezentacja filmów nadesłanych na konkurs „Bajanie na ekranie Pluszowego Misia”.

 

Konkurs zorganizowany został z okazji Dnia Pluszowego Misia i przyjął formę multimedialną. Celem konkursu było zachęcenie uczestników do twórczego wykorzystania urządzeń cyfrowych, promocja filmu jako sposobu twórczego wykorzystania czasu wolnego oraz zachęcenie uczestników do aktywności artystycznej. Konkurs polegał na stworzeniu animacji z pluszowym niedźwiadkiem w roli głównej. Temat arcytrudny, ale czego się nie robi dla swoich ulubieńców. Nie od dziś wiadomo, że dzieci kochają pluszowe misie.

 

Konkurs cieszył się zainteresowaniem czytelników. Podczas przeglądu nadesłanych filmów komisja konkursowa postanowiła wyróżnić jeden film. Film ten nadesłała grupa „Smerfy” z wychowawczynią panią Ewą Terefenko. Film przedstawiał animację misia podczas codziennych zajęć w Przedszkolu „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorski.

 

Komisja konkursowa postanowiła o przyznaniu grupie „Smerfy” nagrody rzeczowej. Gratulujemy.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 25. stycznia 2023 r. w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Ogniem malowane”.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek