Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Hurrra! Hurrra! Rozstrzygamy konkurs!

W dn. 1 grudnia 2021 r. w oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyła się prezentacja filmów nadesłanych na konkurs „Bajanie na ekranie Pluszowego Misia”.

 

Konkurs zorganizowany został z okazji Dnia Pluszowego Misia i przyjął formę multimedialną. Celem konkursu było zachęcenie uczestników do twórczego wykorzystania urządzeń cyfrowych, promocja filmu jako sposobu twórczego wykorzystania czasu wolnego oraz zachęcenie uczestników do aktywności artystycznej. Konkurs polegał na stworzeniu animacji z pluszowym niedźwiadkiem w roli głównej. Temat arcytrudny, ale czego się nie robi dla swoich ulubieńców. Nie od dziś wiadomo, że dzieci kochają pluszowe misie.

 

Konkurs cieszył się zainteresowaniem czytelników. Podczas przeglądu nadesłanych filmów komisja konkursowa postanowiła wyróżnić jeden film. Film ten nadesłała grupa „Smerfy” z wychowawczynią panią Ewą Terefenko. Film przedstawiał animację misia podczas codziennych zajęć w Przedszkolu „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorski.

 

Komisja konkursowa postanowiła o przyznaniu grupie „Smerfy” nagrody rzeczowej. Gratulujemy.

 

Pozostałe wydarzenia

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kalisza Pomorskiego do obejrzenia jubileuszowej wystawy zorganizowanej z okazji 30-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (dalej WOŚP). WOŚP organizuje i nadzoruje fundacja o charakterze filantropijnym, której statutowym celem jest wsparcie działalności na rzecz ochrony i promocji zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej. Finał WOŚP to jednodniowa akcja organizowana na początku każdego roku. Pierwszy finał zorganizowano w 1993 r. Każdorazowo finał WOŚP wiąże się ze zbiórką publiczną organizowaną przez fundację. Ze zbiórek WOŚP zakupiło i przekazało urządzenia i aparaty medyczne do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. Według badań opinii publicznej fundacja od lat cieszy się największym zaufaniem wśród organizacji trzeciego sektora, instytucji państwowych i kościelnych.

Mroźny styczeń nie zachęca do opuszczania domu, zwłaszcza wieczorową porą. Uczestniczki DKK, mimo tak niesprzyjającej aury, spotkały się w murach tutejszego pałacu i spróbowały zmierzyć z literaturą biograficzną autorstwa Magdaleny Niedźwiedzkiej pt. Gdy kobiety milczały: sceny z życia George Sand. Powieść została opublikowana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w 2020 i bardzo szybko zyskała rozgłos. Nie oparła się także ostrej krytyce zwolenników linearnej chronologii zdarzeń.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek