Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie

O smoku ukrytym w murach Pałacu w Kaliszu Pomorskim, o działaniach Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, o atrakcjach czekających na czytelników, o bogactwie książek, o skarbach bibliotecznego akwarium i o wystawie dawnych przedmiotów życia codziennego opowiadała dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie bibliotekarka, Małgorzata Dziadek.

 

 

W dn. 29 kwietnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Pomierzynie pod opieką Pani Dyrektor, Joanny Kuleszy, przybyli na zajęcia biblioteczne. Bibliotekarka oprowadzając dzieci po Pałacu snuła opowieść omawiając kolejno mijane ekspozycje. W czytelni internetowej Pan Piotr Bejnarowicz opowiedział dzieciom o tajemnicach kosmosu obrazując swą wypowiedź planszami. Po oprowadzeniu dzieci po pałacowych wnętrzach bibliotekarka zaprosiła dzieci do udziału w grze bibliotecznej. Zawarte w grze pytania i zagadki dotyczyły postaci bajkowych.

 

Jak wszystko co dobre szybko się kończy - tak samo szybko skończyło się nasze spotkanie. Żywimy jednak głęboką nadzieję, że niebawem spotkamy się na nowo.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 24-28 czerwca 2019 r. w parku przy Pałacu w Kaliszu Pomorskim, przy śpiewie ptaków i szumie tryskającej wody z fontanny, odbywały się zielone wakacje. Każdego dnia pracownice Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaskakiwały dzieci innymi zabawami, również tymi najstarszymi, w które bawili się nasi rodzice, ale równie pasjonującymi.

W dn. 27. czerwca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Początek przygody" autorstwa kaliszanina, Pana Bartłomieja Grzegorza Bejnarowicza, który ukończył ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz AM w Szczecinie, kierunek Nawigacja, specjalność Transport Morski.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek