Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie

O smoku ukrytym w murach Pałacu w Kaliszu Pomorskim, o działaniach Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, o atrakcjach czekających na czytelników, o bogactwie książek, o skarbach bibliotecznego akwarium i o wystawie dawnych przedmiotów życia codziennego opowiadała dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie bibliotekarka, Małgorzata Dziadek.

 

 

W dn. 29 kwietnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Pomierzynie pod opieką Pani Dyrektor, Joanny Kuleszy, przybyli na zajęcia biblioteczne. Bibliotekarka oprowadzając dzieci po Pałacu snuła opowieść omawiając kolejno mijane ekspozycje. W czytelni internetowej Pan Piotr Bejnarowicz opowiedział dzieciom o tajemnicach kosmosu obrazując swą wypowiedź planszami. Po oprowadzeniu dzieci po pałacowych wnętrzach bibliotekarka zaprosiła dzieci do udziału w grze bibliotecznej. Zawarte w grze pytania i zagadki dotyczyły postaci bajkowych.

 

Jak wszystko co dobre szybko się kończy - tak samo szybko skończyło się nasze spotkanie. Żywimy jednak głęboką nadzieję, że niebawem spotkamy się na nowo.

 

Pozostałe wydarzenia

W Dzień Matki, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” specjalnie dla czytelników Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, przygotowało spektakl  wg scenariusza Lucy von Schickedantz. To wyjątkowe w swej formie i treści przedstawienie można było obejrzeć na platformie YouTube jedynie w dniu realizacji. Spektakl „Grzeczne kobiety nie tworzą historii” jest swoistym wspomnieniem trzech wyjątkowych, wyzwolonych, walczących ze stereotypami, kobiet: Marleny Dietrich, Hanny Ordonówny i Coco Channel. Kobiet, które pozostawiły swój odcisk w historii swojego kraju.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek