Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie

O smoku ukrytym w murach Pałacu w Kaliszu Pomorskim, o działaniach Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, o atrakcjach czekających na czytelników, o bogactwie książek, o skarbach bibliotecznego akwarium i o wystawie dawnych przedmiotów życia codziennego opowiadała dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie bibliotekarka, Małgorzata Dziadek.

 

 

W dn. 29 kwietnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Pomierzynie pod opieką Pani Dyrektor, Joanny Kuleszy, przybyli na zajęcia biblioteczne. Bibliotekarka oprowadzając dzieci po Pałacu snuła opowieść omawiając kolejno mijane ekspozycje. W czytelni internetowej Pan Piotr Bejnarowicz opowiedział dzieciom o tajemnicach kosmosu obrazując swą wypowiedź planszami. Po oprowadzeniu dzieci po pałacowych wnętrzach bibliotekarka zaprosiła dzieci do udziału w grze bibliotecznej. Zawarte w grze pytania i zagadki dotyczyły postaci bajkowych.

 

Jak wszystko co dobre szybko się kończy - tak samo szybko skończyło się nasze spotkanie. Żywimy jednak głęboką nadzieję, że niebawem spotkamy się na nowo.

 

Pozostałe wydarzenia

„ … Piotr Rozmus zasługuje na to,
by czytał go cały świat!”
Sonia Draga

W dn. 13. maja 2019 r. odwiedził nas gość szczególny, wyczekiwany i upragniony, twórca serii o „Wombacie Maksymilianie” i „Stajni pod tęczą”, autor lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów”, zapalony podróżnik i pasjonat starych komputerów – Pan Marcin Kozioł.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek