Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Godło na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Z niekłamaną radością informujemy, że dzisiaj, w dn. 9 listopada 2018 r., w Sali Rycerskiej Pałacu w Kaliszu Pomorskim zawisło godło Polski wykonane techniką witrażu Tiffany’ego.


Zaprojektowaniem i wykonaniem godła w pracowni witrażu artystycznego prowadzonej przez instruktorkę Panią Magdalenę Bącelak w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim zajęły się Panie: Zofia Bąk, Teresa Dembiec, Wiesława Minkiewicz, Teresa Stąporek, Wiesława Zatorska i Justyna Hurka. Wykonanie tak misternego dzieła, które składa się aż ze 176 elementów, zajęło wykonawczyniom 2 miesiące (łącznie 40 godz. zajęć).

 Godło powstało z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Żywimy głęboką nadzieję, że przez kolejne sto lat będzie godnie pełniło swoją funkcję.

Pozostałe wydarzenia

„ … Piotr Rozmus zasługuje na to,
by czytał go cały świat!”
Sonia Draga

W dn. 13. maja 2019 r. odwiedził nas gość szczególny, wyczekiwany i upragniony, twórca serii o „Wombacie Maksymilianie” i „Stajni pod tęczą”, autor lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów”, zapalony podróżnik i pasjonat starych komputerów – Pan Marcin Kozioł.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek