Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Godło na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Z niekłamaną radością informujemy, że dzisiaj, w dn. 9 listopada 2018 r., w Sali Rycerskiej Pałacu w Kaliszu Pomorskim zawisło godło Polski wykonane techniką witrażu Tiffany’ego.


Zaprojektowaniem i wykonaniem godła w pracowni witrażu artystycznego prowadzonej przez instruktorkę Panią Magdalenę Bącelak w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim zajęły się Panie: Zofia Bąk, Teresa Dembiec, Wiesława Minkiewicz, Teresa Stąporek, Wiesława Zatorska i Justyna Hurka. Wykonanie tak misternego dzieła, które składa się aż ze 176 elementów, zajęło wykonawczyniom 2 miesiące (łącznie 40 godz. zajęć).

 Godło powstało z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Żywimy głęboką nadzieję, że przez kolejne sto lat będzie godnie pełniło swoją funkcję.

Pozostałe wydarzenia

W Dzień Matki, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” specjalnie dla czytelników Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, przygotowało spektakl  wg scenariusza Lucy von Schickedantz. To wyjątkowe w swej formie i treści przedstawienie można było obejrzeć na platformie YouTube jedynie w dniu realizacji. Spektakl „Grzeczne kobiety nie tworzą historii” jest swoistym wspomnieniem trzech wyjątkowych, wyzwolonych, walczących ze stereotypami, kobiet: Marleny Dietrich, Hanny Ordonówny i Coco Channel. Kobiet, które pozostawiły swój odcisk w historii swojego kraju.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek