Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Godło na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Z niekłamaną radością informujemy, że dzisiaj, w dn. 9 listopada 2018 r., w Sali Rycerskiej Pałacu w Kaliszu Pomorskim zawisło godło Polski wykonane techniką witrażu Tiffany’ego.


Zaprojektowaniem i wykonaniem godła w pracowni witrażu artystycznego prowadzonej przez instruktorkę Panią Magdalenę Bącelak w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim zajęły się Panie: Zofia Bąk, Teresa Dembiec, Wiesława Minkiewicz, Teresa Stąporek, Wiesława Zatorska i Justyna Hurka. Wykonanie tak misternego dzieła, które składa się aż ze 176 elementów, zajęło wykonawczyniom 2 miesiące (łącznie 40 godz. zajęć).

 Godło powstało z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Żywimy głęboką nadzieję, że przez kolejne sto lat będzie godnie pełniło swoją funkcję.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 24-28 czerwca 2019 r. w parku przy Pałacu w Kaliszu Pomorskim, przy śpiewie ptaków i szumie tryskającej wody z fontanny, odbywały się zielone wakacje. Każdego dnia pracownice Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaskakiwały dzieci innymi zabawami, również tymi najstarszymi, w które bawili się nasi rodzice, ale równie pasjonującymi.

W dn. 27. czerwca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Początek przygody" autorstwa kaliszanina, Pana Bartłomieja Grzegorza Bejnarowicza, który ukończył ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz AM w Szczecinie, kierunek Nawigacja, specjalność Transport Morski.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek