Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Godło na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Z niekłamaną radością informujemy, że dzisiaj, w dn. 9 listopada 2018 r., w Sali Rycerskiej Pałacu w Kaliszu Pomorskim zawisło godło Polski wykonane techniką witrażu Tiffany’ego.


Zaprojektowaniem i wykonaniem godła w pracowni witrażu artystycznego prowadzonej przez instruktorkę Panią Magdalenę Bącelak w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim zajęły się Panie: Zofia Bąk, Teresa Dembiec, Wiesława Minkiewicz, Teresa Stąporek i Wiesława Zatorska. Wykonanie tak misternego dzieła, które składa się aż ze 176 elementów, zajęło wykonawczyniom 2 miesiące (łącznie 40 godz. zajęć).

 Godło powstało z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Żywimy głęboką nadzieję, że przez kolejne sto lat będzie godnie pełniło swoją funkcję.

Pozostałe wydarzenia

W Wigilię, dn. 24.12.2018 r., Biblioteka Publiczna
w Kaliszu Pomorskim będzie nieczynna.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

W dn. 13 grudnia 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty literacko-plastyczne, podczas których uczestnicy mogli poznać historię kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek. Inspiracją do przeprowadzenia warsztatów było opowiadanie Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka: kiełkująca historia”.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek