Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Galeria drzew

W dn. 1.06.2021 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa pt. „Drzewa” podopiecznych Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim Filia w Złocieńcu. Na spotkanie licznie przybyli artyści, których prace prezentowane są na wystawie, wraz z panią dyrektor Joanną Orzepowską i instruktorem Michałem Heppnerem. Wernisaż ponadto zaszczycili swą obecnością terapeuci z Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim Filia w Złocieńcu oraz mieszkańcy Kalisza Pomorskiego.

 

Wystawa jest efektem wieloletniej współpracy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim z Dziennym Domem Samopomocy w Drawsku Pomorskim. W ramach tej współpracy już trzykrotnie mogliśmy zaprezentować prace plastyczne powstające w ramach terapii zajęciowej w złocienieckiej filii DDS.

 

Podczas wernisażu omówiono zadania Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim, wskazywano na sposoby pracy z osobami z różnego rodzaju, często bardzo poważnymi niepełnosprawnościami, ale również na techniki wykorzystywane w procesie powstawania dzieł. Na wystawie zaprezentowano ponad pięćdziesiąt obrazów wykonanych w różnych formatach i technikach. Wystawa powstawała przez ponad 7 miesięcy. W chwili obecnej artyści pracują nad nowymi tematami (słoneczniki), ale pozostają wciąż w głównym nurcie - natura.

 

Wernisaż odbył się w parku przed Pałacem w Kaliszu Pomorskim. Towarzyszyło nam piękne słońce i śpiew ptaków, które dodawały uroków temu wydarzeniu. Po wernisażu goście indywidualnie zwiedzali wystawę.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek