Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Galeria drzew

W dn. 1.06.2021 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa pt. „Drzewa” podopiecznych Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim Filia w Złocieńcu. Na spotkanie licznie przybyli artyści, których prace prezentowane są na wystawie, wraz z panią dyrektor Joanną Orzepowską i instruktorem Michałem Heppnerem. Wernisaż ponadto zaszczycili swą obecnością terapeuci z Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim Filia w Złocieńcu oraz mieszkańcy Kalisza Pomorskiego.

 

Wystawa jest efektem wieloletniej współpracy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim z Dziennym Domem Samopomocy w Drawsku Pomorskim. W ramach tej współpracy już trzykrotnie mogliśmy zaprezentować prace plastyczne powstające w ramach terapii zajęciowej w złocienieckiej filii DDS.

 

Podczas wernisażu omówiono zadania Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim, wskazywano na sposoby pracy z osobami z różnego rodzaju, często bardzo poważnymi niepełnosprawnościami, ale również na techniki wykorzystywane w procesie powstawania dzieł. Na wystawie zaprezentowano ponad pięćdziesiąt obrazów wykonanych w różnych formatach i technikach. Wystawa powstawała przez ponad 7 miesięcy. W chwili obecnej artyści pracują nad nowymi tematami (słoneczniki), ale pozostają wciąż w głównym nurcie - natura.

 

Wernisaż odbył się w parku przed Pałacem w Kaliszu Pomorskim. Towarzyszyło nam piękne słońce i śpiew ptaków, które dodawały uroków temu wydarzeniu. Po wernisażu goście indywidualnie zwiedzali wystawę.

Pozostałe wydarzenia

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych (CWPN) Academica to darmowa wypożyczalnia międzybiblioteczna umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej dla celów badawczych lub poznawczych za pośrednictwem końcówek systemu informatycznego (Terminali) znajdujących się na terenie Instytucji partnerskich. Jeden z terminali systemu Academica uruchomiony został w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Grupa Agora przygotowała dla bibliotek i ich użytkowników specjalną ofertę PREMIUM - darmowej prenumeraty cyfrowych serwisów "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej" na kwartał. Wystarczy przyjść do biblioteki i zarejestrować się na stronie prenumeraty, podając adres mailowy, na który zostanie przyznany dostęp.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek