Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Energia natury Bernadety Sudnikowicz

W dn. 21 lipca 2022 r. w galerii pałacowej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Bernadety Sudnikowicz. To już trzecia wystawa tej niezwykle utalentowanej artystki w naszych murach i żywimy głęboką nadzieję, że nie ostatnia.

 

 

Artystka w swojej twórczości wykorzystuje oryginalną technikę malarską. Najpierw pracuje kolorami nad wypełnieniem dzieła, a dopiero potem nadaje dziełu konkretny temat. Prace pani Bernadety nie są oczywiste, wymagają studiów i analiz ze względu na swą szczegółowość.

 

Na wernisaż przybyli przyjaciele i znajomi artystki. Był to niezwykle barwny wieczór, podczas którego toczyły się dyskusje o sztuce. Ale był to też wieczór inspiracji i pomysłów na sztukę, nowych tematów, talentów i pragnień, które odnajdziemy, obcując ze sztuką.

 

Zachęcamy Państwa gorąco do odwiedzenia galerii pałacowej, podziwiania prac artystów, których mamy przyjemność gościć. Wystawa malarstwa Bernadety Sudnikowicz pt. „Energia natury” będzie prezentowana w Pałacu w Kaliszu Pomorskim do dn. 25 sierpnia 2022 r. Zapraszamy.

 

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek