Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Dzień Babci i Dziadka

Pod koniec stycznia w Polsce obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Inicjatywa uhonorowania babć i dziadków swoim świętem ma swoje korzenie w 1964 r., kiedy to tygodnik "Kobieta i Życie" zaczął je popularyzować. Niebawem obchody święta stały się cykliczne, czemu przyczyniały się kolejne media drukowane.

A jak było w Pomierzynie dnia 21 stycznia? Z pewnością świątecznie, miło i wesoło. Zadbali o to pracownicy Filii bibliotecznej w Pomierzynie, Świetlicy wiejskiej w Pomierzynie, Rada Sołecka oraz Sołtys Pomierzyna.
"My swoje babcie i dziadków kochamy i o ich święcie też pamiętamy. Wręczymy kwiatek, ucałujemy i przyrzekamy - grzeczni będziemy" - tak rozpoczynał się pokaz artystyczny dla ukochanych babć i dziadków przygotowany przez ukochane wnuczęta. Odśpiewane zostało także "Sto lat". Potem nastał już czas na wręczenie własnoręcznie wykonanych laurek. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim dołącza się do życzeń. Żyjcie nam Babcie i Dziadkowie sto lat, albo dłużej.

Pozostałe wydarzenia

Do 13 grudnia 2023 r. będzie można podziwiać stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez Renatę i Martę Kamińskie oraz Martynę Ryś.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek