Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Dzieci i jesień

W dn. 22 października 2021 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziła grupa „Motylki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Bibliotekarka zajęcia rozpoczęła wierszem „Jesienny spacer”, na podstawie którego wykonano kolejne ćwiczenia.

 

 

Pierwsze, dość trudne ćwiczenie polegało na wymienieniu wszystkich przedmiotów, które do fartuszka schowała pani Jesień. Dzieci uważnie słuchały wiersza, który przeczytała bibliotekarka, toteż nie miały problemów z wymienianiem poszczególnych przedmiotów. Zajęcia zostały także urozmaicone zabawami motorycznymi z wykorzystaniem elementów jesieni. Elementy zabaw: padające deszcze, opadające liście wykorzystano do wspólnego tańca. Zabawę ruchową z kasztanami połączono z zabawą w chowanego. Taki zabieg okazał się bardzo udany, dzieci poszukiwały kasztanów zaglądając w każdą, nawet najmniejszą, szczelinę i dziś biblioteka nie ma przed nimi tajemnic. Spotkanie zakończyły jesienne kalambury, oglądanie książeczek 3D i wspólnymi rozmowami.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 24. listopada 2021 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Pojezierze Drawskie piękne i bezpieczne”. Inicjatorem i pomysłodawcą wystawy był pan Adam Cygan, przedstawiciel DSI – Drawskich Stron Internetowych, zaś ambasadorem wystawy pan Leszek Paradowski. Podczas wernisażu panowie opowiadali o kulisach konkursu, wyborze najciekawszych prac i planach względem prezentacji wystawy w Polsce i za granicą. A jest co pokazać, wszak nie od dziś wiadomo, że Pojezierze Drawskie wzbudza podziw nie tylko wśród mieszkańców powiatu drawskiego, ale również wśród odwiedzających go turystów.

Konsultacje dla mieszkańców gminy Kalisz Pomorski w sprawie zmiany granic administracyjnych gminy.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek