Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Dyskusyjny Klub Książki

W dniu 13 sierpnia 2019 roku, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Zdrada to temat przewodni powieści pt. ”Inna kobieta”. Pierwszy raz czytałyśmy książkę napisaną w duecie. Autorki podzieliły się bohaterkami. Każda z nich była jedną osobą od początku do końca i stała po przeciwnej stronie barykady.

 

Katarzyna Troszczyńska od razu wiedziała, że chce napisać wersję żony.

Karolina Głogowska miała trudniejsze zadanie, gdyż musiała przedstawić kochankę tak, żeby czytelnicy od razu nie powiesili na niej psów.

 

Opisana historia nie jest czarno – biała. Autorki odczarowały pewne stereotypy, że to kochanka jest ta zła, żona święta, dlatego wybrały pokazanie dwóch wersji zdarzeń.

 

”Inna kobieta” jest też powieścią o wybaczeniu. Nie tylko zdrady, ale zaniedbania i braku szacunku w stosunku do drugiego człowieka. Dywagacje zawarte w powieści pobudzają czytelnika do wysnuwania własnych wniosków i zadawania nowych pytań. Trzeba więc przyznać, iż utwór ma znamiona uniwersalnego – każda kobieta znajdzie tam coś dla siebie, tak wszechstronny obraz oferują nam autorki.

 

Wiesława Minkiewicz

Pozostałe wydarzenia

Informacja dotycząca szkoleń „E-obywatel nowe umiejętności cyfrowe” w gminie Kalisz Pomorski

Dnia 01.08.2019 r. odbyły się obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zgromadzona publiczność była bardzo aktywna, włączyła się we wspólne śpiewanie piosenek powstańczych, by w ten sposób wyrazić swój szacunek i pamięć do tych osób, którzy w Powstaniu Warszawskim walczyli.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek