Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Dreszczowce szczecinczanina

„ … Piotr Rozmus zasługuje na to,
by czytał go cały świat!”
Sonia Draga

 

W dn. 15. maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Rozmusem, powieściopisarzem, autorem powieści z pogranicza kryminału, mrocznego thrillera oraz horroru, szczecinczaninem, w którym to mieście autor osadził swoją pierwszą, debiutancką powieść. Piotr Rozmus promował najnowszy dreszczowiec pt. „Piętno mafii”. Wspominał także o swoich pozostałych thrillerach „Bestia”, „Przebudzenie” oraz „Kompleks Boga”, opowiadał o współpracy z wydawnictwami „Sonia Draga”, „Videograf” i „Replika”. Do młodych czytelników zwłaszcza kierował wypowiedź poświęconą swoim początkom pisarstwa, podpowiadał, w jaki sposób poszukiwał informacji, by oddać właściwe realia powieści. Zachęcał do próbowania własnych sił, nie zrażając się z powodu niepowodzeń. Autor wskazywał także, w jaki sposób on sam zachęcił właścicielkę Wydawnictwa Sonia Draga do publikacji jego materiału.

 

Spotkaniu towarzyszyła przyjemna atmosfera, mimo, iż dedykowane było książce o mocnej i mafijnej tematyce. Nie zabrakło też uśmiechów na ustach słuchających czytelników, zwłaszcza, gdy autor opowiadał, że podczas pisania „Bestii” emocje były tak duże, że oddalały jego nocny, spokojny sen.

 

Piotr Rozmus obecnie pracuje nad swoją kolejną powieścią. Ze względu na pracę zawodową swym powieściom może poświęcić niewiele czasu, jednak stara się, by każdego dnia pisać po trochu.

 

Czytając powieści Piotra Rozmusa odnosi się wrażenie współuczestnictwa w opisywanym wydarzeniu/historii. Rozmus jest autorem młodego pokolenia, który porywa czytelnika nowoczesną wizją autorską. Z każdą powieścią jest coraz lepszy i sprawniej oddaje opowieść. Ośmielam się przypuszczać, iż niebawem znajdzie się wśród autorów najczęściej czytanych w Polsce, czego osobiście autorowi życzę.

 

Małgorzata Dziadek

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim zorganizowany został wieczorek poetycki, którego bohaterami byli młodzi poeci Zofia Burzyńska, uczenniica  w miejscowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, autorka pamiętnika poetyckiego pt.. "Kilka lat z życia" i Sebastian Rosa, autor tomiku wierszy pt. "Kroki". Spotkanie poprowadził prezes Fundacji Wspierania Kultury "Noc Poetów", nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Reczu, poeta, autor tomów poetyckich "Po co komu poezja" oraz "Co potem", Pan Piotr Pawłowski. Akompaniował Pan Grzegorz Haciski.

W dn. 12 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Lekturą tego spotkania była powieść wcześniej poznanej powieściopisarki, Doroty Schrammek, pt. „Dom, którego nie było”.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek