Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Dreszczowce szczecinczanina

„ … Piotr Rozmus zasługuje na to,
by czytał go cały świat!”
Sonia Draga

 

W dn. 15. maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Rozmusem, powieściopisarzem, autorem powieści z pogranicza kryminału, mrocznego thrillera oraz horroru, szczecinczaninem, w którym to mieście autor osadził swoją pierwszą, debiutancką powieść. Piotr Rozmus promował najnowszy dreszczowiec pt. „Piętno mafii”. Wspominał także o swoich pozostałych thrillerach „Bestia”, „Przebudzenie” oraz „Kompleks Boga”, opowiadał o współpracy z wydawnictwami „Sonia Draga”, „Videograf” i „Replika”. Do młodych czytelników zwłaszcza kierował wypowiedź poświęconą swoim początkom pisarstwa, podpowiadał, w jaki sposób poszukiwał informacji, by oddać właściwe realia powieści. Zachęcał do próbowania własnych sił, nie zrażając się z powodu niepowodzeń. Autor wskazywał także, w jaki sposób on sam zachęcił właścicielkę Wydawnictwa Sonia Draga do publikacji jego materiału.

 

Spotkaniu towarzyszyła przyjemna atmosfera, mimo, iż dedykowane było książce o mocnej i mafijnej tematyce. Nie zabrakło też uśmiechów na ustach słuchających czytelników, zwłaszcza, gdy autor opowiadał, że podczas pisania „Bestii” emocje były tak duże, że oddalały jego nocny, spokojny sen.

 

Piotr Rozmus obecnie pracuje nad swoją kolejną powieścią. Ze względu na pracę zawodową swym powieściom może poświęcić niewiele czasu, jednak stara się, by każdego dnia pisać po trochu.

 

Czytając powieści Piotra Rozmusa odnosi się wrażenie współuczestnictwa w opisywanym wydarzeniu/historii. Rozmus jest autorem młodego pokolenia, który porywa czytelnika nowoczesną wizją autorską. Z każdą powieścią jest coraz lepszy i sprawniej oddaje opowieść. Ośmielam się przypuszczać, iż niebawem znajdzie się wśród autorów najczęściej czytanych w Polsce, czego osobiście autorowi życzę.

 

Małgorzata Dziadek

Pozostałe wydarzenia

W dn. 7. sierpnia 2020 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce finisaż wystawy Bernadety Sudnikowicz. Przez cały miesiąc poprzedzający mieszkańcy Kalisza Pomorskiego mieli możliwość podziwiania prac autorki stanowiących cykl pt. „Akomodacja”, wykonanych za pomocą kawy i tuszu. Prace Bernadety Sudnikowicz wyraźnie nawiązują do sztuki nowoczesnej, w której źródeł artystycznej wypowiedzi można poszukiwać poprzez nadawanie treści formie, zaś Interpretacji prac można podejmować się zarówno na poziomie intelektu, jak i wrażeń zmysłowych i emocji.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek