Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021 w Kaliszu Pomorskim. Diagnoza społeczności lokalnej i instytucji kultury - Ankieta

Drodzy mieszkańcy/ Szanowni Państwo!


    Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim przystąpił do realizacji działań w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021, którego celem jest zwiększenie zaangażowania ośrodków kultury w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców.

 

    Prosimy wszystkich, którym zależy na wspieraniu społeczności lokalnej i rozwoju działalności kulturalnej w naszej gminie, do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety, która pomoże nam                   w określeniu kryteriów wyboru lokalnych inicjatyw mieszkańców, a którą znaleźć można pod linkiem:

 

https://forms.gle/XTVRcBAwhgCdddaq5

 

    Wyniki ankiety, wraz z innymi wnioskami z prowadzonych aktualnie badań, posłużą do stworzenia diagnozy społeczności lokalnej i instytucji kultury w ramach projektu Kalisz Pomorski+ Inicjatywy lokalne 2021, realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu pomorskim                           w programie Narodowego Centrum Kultury - Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

 

    Diagnoza, stworzona w pierwszym etapie projektu we współpracy z organizacją zewnętrzną, pozwoli na identyfikację aktywnych osób i/lub grup społecznych, które skłonne byłyby realizować w przyszłości własne pomysły dzięki uzyskanym grantom finansowym. Działania związane z przeprowadzeniem diagnozy zakończą się publiczną prezentacją jej wyników i wypływających z nich wniosków. W kolejnym etapie projektu Kalisz Pomorski + Inicjatywy lokalne 2021 ogłoszony zostanie nabór na najciekawsze, kulturalne inicjatywy lokalne, które dzięki uzyskanemu dofinansowaniu mają szansę zostać przeprowadzone (do realizacji wybranych zostanie od 3 do 7 działań zaproponowanych przez mieszkańców). Prosimy o śledzenie lokalnych stron internetowych, gdzie już wkrótce znajdzie się więcej informacji nt. temat.

 

     Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i złożenie wniosku, kontakt z NCK oraz koordynację projektu, a także udzielającą wszelkich informacji dotyczących szczegółów realizowanych działań oraz przyszłych kryteriów wyboru lokalnych inicjatyw, jest pracownik Biblioteki Publicznej, St. Spec. ds. edukacji kulturalnej - Piotr Bejnarowicz, do którego można zwracać się z wszelkimi pytaniami                        i wątpliwościami dotyczącymi pomysłów na przeprowadzenie działań w ramach inicjatyw lokalnych. Na obecnym, wstępnym etapie realizacji projektu, wszelkie osoby zainteresowane przyszłym uczestnictwem w programie Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021, prosimy o kontakt drogą mailową: mediateka.kaliszpom@wp.pl

 

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy!

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 19 października 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem czytelniczki na warsztat wzięły powieść Magdy Knedler pt. „Nikt ci nie uwierzy”. Spotkanie rozpoczęłyśmy od dyskusji dotyczącej tematu utworu.

Szanowny Seniorze, ukochana Babciu, Dziadku, drogi Czytelniku,

w dniu Twojego święta składamy życzenia wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, niegasnącej nadziei w sercu, promiennego uśmiechu na ustach, wielu niezapomnianych wrażeń  – i tych, płynących z życia codziennego, i tych, czerpanych z książek. Niech każdy dzień będzie dowodem na to, jak doceniamy Twoją obecność.

Z tej okazji przygotowaliśmy niezwykłą akcję – KSIĄŻKA NA TELEFON. Wystarczy jeden numer, jedna rozmowa, a dostarczymy Ci książkę. Zadzwoń – 94 361 78 05, 669 752 667.

 

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek