Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Dokarmianie zwierząt zimą i zwiedzanie Pałacu

W dn. 11 stycznia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim gościły dzieci z oddziału Przedszkola „Bajkolandia” w Pomierzynie. Była to zapoznawcza wizyta, której zadaniem było oswojenie dzieci w środowisku książek. Dzieci dowiedziały się czym jest książka oraz, że czytając książkę przeżywamy przygody wraz z jej bohaterem. Książka może dać nam, czytelnikom, wiele radości, wiele chwil wyjątkowych i niezapomnianych.

 

Przybyłe dzieci zaprosiliśmy do wysłuchania opowieści Hanny Łochockiej O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku. Opowiadanie zainicjowało dyskusję o potrzebie dokarmiania zwierząt zimą. Na dzieci czekała również wystawka niezwykle barwnych książek o zwierzętach. Książki opisywały zwyczaje zwierząt, przybliżały świat zwierząt nam bliskich, bo z rodzimego lasu, ale także tych egzotycznych. Dzieci mogły także dowiedzieć się, na jakie zachowania w obliczu zwierząt mogą sobie pozwolić.

 

Z tego powodu, iż była to pierwsza wizyta dzieci z Pomierzyna, bibliotekarka oprowadziła gości po pałacowych wnętrzach. Dzieci obejrzały akwarium, w którym pływają rybki z gatunku Pielęgnic, wystawę Aleksandry Tomali, zbroję husarza i kobiece suknie z przełomu wieków. Na zakończenie spotkania, w pałacowych lochach, na dzieci czekała prawdziwa gratka – Smoczyca znana dzieciom z animowanego filmu „Shrek”. Taką chwilę warto było utrwalić – ustawiwszy się przy Smoczycy wykonaliśmy kilka pamiątkowych fotografii.

 

Żegnaliśmy się wiedząc, że niebawem zobaczymy się ponownie.

 

Pozostałe wydarzenia

Wieczorem, w dn. 12. marca 2019 r., na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i Krzysztofa Wiśniewskiego, inżyniera leśnika, kaliskiego blogera i pasjonata lokalnej historii, dr Zbigniew Mieczkowski przybył do Kalisza Pomorskiego, by spotkać się z czytelnikami i promować swą najnowszą książkę pt. Łączy nas Drawa: monografia rzeki.

W dn. 11. marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim poświęcone lasom tropikalnym.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek