Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Deszczowo, ale wesoło. Pałacowy wyścig rodzinny.

W strugach deszczu odbył się pałacowy wyścig rodzinny przygotowany przez pracowników Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Pomimo, iż pogoda nie dopisała, na starcie stawiły się wszystkie zapowiedziane wcześniej zespoły. Wyścig rodzinny obejmował grę drużynową, przy czym każdą drużynę stanowiło czterech członków jednej rodziny, chętnych zmierzyć się z wyzwaniem mimo nieustannie, i ku złości organizatorów, a może także graczy (?), padającego deszczu na głowę.

 

I tak, w dn. 9. lipca 2020 r., pięć dzielnych drużyn prężyło umysł i ciało, by sprostać zadaniom sprawnościowym i dać poprawną odpowiedź na zawiłe i nierzadko podchwytliwe zagadnienia logiczne. Przyznamy szczerze, choć bez wyrzutów, że wiele zadań sprawiło uczestnikom niemałe trudności. Było też wiele śmiechu i radości, było trochę wylanych potów i spożytej energii, jednak z dumą donosimy, iż metę zaliczyło pięć dziarskich i walecznych drużyn (czyli wszyscy!).

 

Tak wymagający wyścig wymagał satysfakcjonujących – jak sądzimy – nagród. Uhonorowaliśmy z przyjemnością każdego gracza, nawet najmniejszego, który godnie reprezentował rodzinę. Były gratulacje, uściski dłoni i nagrody, które wypełnią uczestnikom każdą wolną chwilę. Na to liczymy!

 

Jeśli chciałbyś w przyszłości wziąć udział w kolejnej edycji pałacowego wyścigu rodzinnego to śledź nasze bieżące zapowiedzi.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 7. sierpnia 2020 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce finisaż wystawy Bernadety Sudnikowicz. Przez cały miesiąc poprzedzający mieszkańcy Kalisza Pomorskiego mieli możliwość podziwiania prac autorki stanowiących cykl pt. „Akomodacja”, wykonanych za pomocą kawy i tuszu. Prace Bernadety Sudnikowicz wyraźnie nawiązują do sztuki nowoczesnej, w której źródeł artystycznej wypowiedzi można poszukiwać poprzez nadawanie treści formie, zaś Interpretacji prac można podejmować się zarówno na poziomie intelektu, jak i wrażeń zmysłowych i emocji.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek