Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Bitwa Warszawska 1920

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Dziś znana jest pod nazwą "Cudu nad Wisłą". Bitwa ta położyła podwaliny pod niepodległość Polski, ale także przyczyniła się do ochrony Europy Zachodniej przed czerwoną falą bolszewizmu.

 

Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą” Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej Polakom walczącym w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku. Ekspozycja znajduje się w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Wystawa potrwa do 31 sierpnia.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 7. sierpnia 2020 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce finisaż wystawy Bernadety Sudnikowicz. Przez cały miesiąc poprzedzający mieszkańcy Kalisza Pomorskiego mieli możliwość podziwiania prac autorki stanowiących cykl pt. „Akomodacja”, wykonanych za pomocą kawy i tuszu. Prace Bernadety Sudnikowicz wyraźnie nawiązują do sztuki nowoczesnej, w której źródeł artystycznej wypowiedzi można poszukiwać poprzez nadawanie treści formie, zaś Interpretacji prac można podejmować się zarówno na poziomie intelektu, jak i wrażeń zmysłowych i emocji.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek