Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Biedroneczki w bibliotece

Z niekłamaną radością donosimy, iż „Biedroneczki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim podczas każdorazowej wycieczki do biblioteki wypożyczają książeczki. Każde dziecko wybiera sobie książeczkę, którą chciałoby przeczytać i zabiera ją do domu, by rodzic mógł ją odczytać dziecku przed snem.

 

 

Regularnych, choć czasem niedługich, wizyt pilnuje wychowawczyni grupy, Pani Barbara Ziółkowska. Jednak niezależnie od długości spotkania, każdą wizytę wiąże jakiś akcent czytelniczy lub artystyczny. Podczas dzisiejszych odwiedzin, w dn. 24 stycznia 2020 r., uwaga dzieci zwrócona została na wielobarwne prace wykonane przez seniorki i seniorów z Dziennego Domu „Senior+” w Kaliszu Pomorskim. Prace te powstawały pod kierunkiem instruktora Pani Ireny Chołuj. Dzieci podziwiały prace, miały też okazję dowiedzieć się o sposobach i materiałach służących do ich wykonania.

 

Pozostałe wydarzenia

O tym, że na jesienne zmienne pogody najlepsze jest czytanie wie każde dziecko. I dlatego właśnie z jesiennym przesłaniem płynącym z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień” czekaliśmy na przedszkolaków z grupy „Pinokio” Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim w dn. 24. września 2020 r.

Ponad trzysta nazwisk w spisie uczniów, którzy uczestniczyli w ciągu dziesięciolecia w działalności licealnej grupy teatralnej Klepsydra, mówi samo za siebie. Podobnie jak ponad 120 wystawionych spektakli  i blisko 100 współorganizowanych uroczystości oraz apeli. To wszystko dokumentuje publikacja wydana na Jubileusz Klepsydry, którą autorzy: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska zaprezentowali podczas spotkania w kaliskim Pałacu.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek