Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Biedroneczki w bibliotece

Z niekłamaną radością donosimy, iż „Biedroneczki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim podczas każdorazowej wycieczki do biblioteki wypożyczają książeczki. Każde dziecko wybiera sobie książeczkę, którą chciałoby przeczytać i zabiera ją do domu, by rodzic mógł ją odczytać dziecku przed snem.

 

 

Regularnych, choć czasem niedługich, wizyt pilnuje wychowawczyni grupy, Pani Barbara Ziółkowska. Jednak niezależnie od długości spotkania, każdą wizytę wiąże jakiś akcent czytelniczy lub artystyczny. Podczas dzisiejszych odwiedzin, w dn. 24 stycznia 2020 r., uwaga dzieci zwrócona została na wielobarwne prace wykonane przez seniorki i seniorów z Dziennego Domu „Senior+” w Kaliszu Pomorskim. Prace te powstawały pod kierunkiem instruktora Pani Ireny Chołuj. Dzieci podziwiały prace, miały też okazję dowiedzieć się o sposobach i materiałach służących do ich wykonania.

 

Pozostałe wydarzenia

Tunezja to słońce i muzyka - tak rozpoczęła swój wieczór Autorka, Barbara Arsoba-Haddaji w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim w dn. 14 lutego 2020 r.

Tegoroczne obchody 75. rocznicy zakończenia walk o Kalisz Pomorski, rozpoczęły się uroczystym apelem pod pomnikiem poświęconym Pionierom Ziemi Kaliskiej, w którym uczestniczyły władze samorządowe Kalisza Pomorskiego, delegacje kaliskich jednostek i instytucji, harcerze, mieszkańcy oraz Kompania Honorowa i Poczet Sztandarowy wystawiony przez 2 Brygadę Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek