Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Betlejemskie Światełko Pokoju w bibliotece

Już po raz kolejny do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, a tym samym i do czytelników, przywędrowało Betlejemskie Światełko Pokoju.

 

Coroczna akcja, kultywowana jest w gminie Kalisz Pomorski już od lat trzech przez 10 WDH „Wataha” wraz z drużynową pwd. Sylwią Tillack. Przekazywanie Betlejemskiego Świata Pokoju przed świętami Bożego Narodzenia to symbol pojednania, ciepła i nadziei. Świetlistym darem skauci i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do bibliotek, urzędów, parafii, szkół, szpitali, a nawet do domów prywatnych, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Dzięki nim płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy i do wielu ludzi. Dziękujemy!

 

Pozostałe wydarzenia

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Duma i radość! 
Dnia 13 lutego 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w kaliskim Pałacu na wernisażu fotografii Pawła Łuczko pod tytułem "Kolory i chwile. Kalisz Pomorski i okolice - subiektywnie obiektywem".

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek