Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Betlejemskie Światełko Pokoju w bibliotece

Już po raz kolejny do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, a tym samym i do czytelników, przywędrowało Betlejemskie Światełko Pokoju.

 

Coroczna akcja, kultywowana jest w gminie Kalisz Pomorski już od lat trzech przez 10 WDH „Wataha” wraz z drużynową pwd. Sylwią Tillack. Przekazywanie Betlejemskiego Świata Pokoju przed świętami Bożego Narodzenia to symbol pojednania, ciepła i nadziei. Świetlistym darem skauci i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do bibliotek, urzędów, parafii, szkół, szpitali, a nawet do domów prywatnych, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Dzięki nim płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy i do wielu ludzi. Dziękujemy!

 

Pozostałe wydarzenia

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kalisza Pomorskiego do obejrzenia jubileuszowej wystawy zorganizowanej z okazji 30-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (dalej WOŚP). WOŚP organizuje i nadzoruje fundacja o charakterze filantropijnym, której statutowym celem jest wsparcie działalności na rzecz ochrony i promocji zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej. Finał WOŚP to jednodniowa akcja organizowana na początku każdego roku. Pierwszy finał zorganizowano w 1993 r. Każdorazowo finał WOŚP wiąże się ze zbiórką publiczną organizowaną przez fundację. Ze zbiórek WOŚP zakupiło i przekazało urządzenia i aparaty medyczne do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. Według badań opinii publicznej fundacja od lat cieszy się największym zaufaniem wśród organizacji trzeciego sektora, instytucji państwowych i kościelnych.

Mroźny styczeń nie zachęca do opuszczania domu, zwłaszcza wieczorową porą. Uczestniczki DKK, mimo tak niesprzyjającej aury, spotkały się w murach tutejszego pałacu i spróbowały zmierzyć z literaturą biograficzną autorstwa Magdaleny Niedźwiedzkiej pt. Gdy kobiety milczały: sceny z życia George Sand. Powieść została opublikowana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w 2020 i bardzo szybko zyskała rozgłos. Nie oparła się także ostrej krytyce zwolenników linearnej chronologii zdarzeń.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek