Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Betlejemskie Światełko Pokoju w bibliotece

Już po raz kolejny do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, a tym samym i do czytelników, przywędrowało Betlejemskie Światełko Pokoju.

 

Coroczna akcja, kultywowana jest w gminie Kalisz Pomorski już od lat trzech przez GWDH „Wataha” wraz z drużynową pwd. Sylwią Tillack. Przekazywanie Betlejemskiego Świata Pokoju przed świętami Bożego Narodzenia to symbol pojednania, ciepła i nadziei. Świetlistym darem skauci i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do bibliotek, urzędów, parafii, szkół, szpitali, a nawet do domów prywatnych, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Dzięki nim płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy i do wielu ludzi. Dziękujemy!

Pozostałe wydarzenia

Już dziś, w przeddzień Dnia Babci i Dziadka, mamy wspaniałe rozwiązanie dla SENIORÓW. Książka na telefon! Akcja dedykowana seniorom.

Grupa Pomóżmy tym, którzy pomagają powstała w marcu 2020 roku jako reakcja na rozszerzającą się epidemię COVID- 19. Bardzo szybko dołączyli do niej mieszkańcy i restauratorzy ze Szczecina, a nawet okolicznych miejscowości.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek