Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Amulet szczęścia

Z okazji Światowego Dnia Książki, Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała grę terenową „Amulet szczęścia”. Zabawa miała na celu zachęcenie społeczności lokalnej do aktywnego spędzenia czasu.

 

Gra odbywała się na ternie Kalisza Pomorskiego, gdzie zostały ukryte amulety w kształcie koniczyny. Za pomocą mediów społecznościowych, w tym  Facebooka punktualnie o godz. 12.00 zaczęliśmy publikować wskazówki dotyczące lokalizacji ukrytych amuletów. Kto odnalazł koniczynę, musiał zrobić jej zdjęcie i umieścić   pod pasującą wskazówką wraz z dopiskiem „Znalezione”. Wszystkie koniczyny zostały odszukane, co wiązało się ze zdobyciem nagrody.

 

Podczas  gry uczestnicy popisali się niesamowitą znajomością przestrzeni miejskiej a także pomysłowością w kwestii rozwiązań przygotowanych przez nas zagadek. Serdeczne dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, mamy nadzieję, że choć na chwilę udało nam się Państwa oderwać od szarej rzeczywistości.

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek