Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Amulet szczęścia

Z okazji Światowego Dnia Książki, Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała grę terenową „Amulet szczęścia”. Zabawa miała na celu zachęcenie społeczności lokalnej do aktywnego spędzenia czasu.

 

Gra odbywała się na ternie Kalisza Pomorskiego, gdzie zostały ukryte amulety w kształcie koniczyny. Za pomocą mediów społecznościowych, w tym  Facebooka punktualnie o godz. 12.00 zaczęliśmy publikować wskazówki dotyczące lokalizacji ukrytych amuletów. Kto odnalazł koniczynę, musiał zrobić jej zdjęcie i umieścić   pod pasującą wskazówką wraz z dopiskiem „Znalezione”. Wszystkie koniczyny zostały odszukane, co wiązało się ze zdobyciem nagrody.

 

Podczas  gry uczestnicy popisali się niesamowitą znajomością przestrzeni miejskiej a także pomysłowością w kwestii rozwiązań przygotowanych przez nas zagadek. Serdeczne dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, mamy nadzieję, że choć na chwilę udało nam się Państwa oderwać od szarej rzeczywistości.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 12 czerwca 2024 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie poświęcone problematyce utworu Bernarda Werbera pt. „Imperium mrówek”. Ta książka to zaledwie tom pierwszy mrówczej trylogii.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek