Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Amulet szczęścia

Z okazji Światowego Dnia Książki, Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała grę terenową „Amulet szczęścia”. Zabawa miała na celu zachęcenie społeczności lokalnej do aktywnego spędzenia czasu.

 

Gra odbywała się na ternie Kalisza Pomorskiego, gdzie zostały ukryte amulety w kształcie koniczyny. Za pomocą mediów społecznościowych, w tym  Facebooka punktualnie o godz. 12.00 zaczęliśmy publikować wskazówki dotyczące lokalizacji ukrytych amuletów. Kto odnalazł koniczynę, musiał zrobić jej zdjęcie i umieścić   pod pasującą wskazówką wraz z dopiskiem „Znalezione”. Wszystkie koniczyny zostały odszukane, co wiązało się ze zdobyciem nagrody.

 

Podczas  gry uczestnicy popisali się niesamowitą znajomością przestrzeni miejskiej a także pomysłowością w kwestii rozwiązań przygotowanych przez nas zagadek. Serdeczne dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, mamy nadzieję, że choć na chwilę udało nam się Państwa oderwać od szarej rzeczywistości.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek