Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Aktywny Dzień Dziecka 5 A

Z okazji Dnia Dziecka, Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim, zorganizowała grę terenową „TROP ZA TROPEM”. Aktywny Dzień Dziecka był inicjatywą Pani Wioletty Burdyńskiej, wychowawczyni klasy 5 A.

 

 Pomysł był znakomity, dlatego chętnie bibliotekarki włączyły się w przygotowanie zadań. Gra terenowa to nie tylko dobra zabawa, ale także edukacja, nawiązanie relacji międzyludzkich, a wręcz wzmocnienie więzi zespołowych, których uzyskanie były naszym głównym celem. Uczestnicy zabawy mieli do pokonania dość długą trasę realizując przy tym różne zadania o różnym stopniu trudności. Szukanie kopert na terenie Kalisza Pomorskiego, w  których ukryte były zagadki ,okazało się nie lada wyzwaniem. Zadania były różne, od układania rozsypanek literowych po rozwiązywanie łamigłówek matematycznych. Klasa 5 A wraz z wychowawczynią, panią Wiolą, wykazała się doskonałą umiejętnością orientacji w terenie oraz sprawnym wykorzystaniem wskazówek (czytanie ze zrozumieniem, spostrzegawczość). Finalnym miejscem gry była klasa szkolna, w której czekała na młodzież słodka niespodzianka. Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za udział w zabawie i polecamy się na przyszłość, a w tym wyjątkowym dniu życzymy Wam, kochane dzieci, samych pięknych chwil w życiu oraz spełnienia marzeń.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 17 czerwca 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim grupa przedszkolaków z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim uczestniczyła w chińskich warsztatach z Robertem Robbem Maciągiem. Dzieci były bardzo aktywne: uczyły się podstawowych słówek w języku chińskim (dzień dobry, do widzenia), próbowały kaligrafii, piły prawdziwą chińską jaśminową herbatę i próbowały swych sił w starciu z pałeczkami. Oczywiście, nasze dłonie lepiej sobie radzą ze zwykłymi sztućcami. Prelegent wyjaśnił nam także dlaczego do dnia dzisiejszego w Chinach powszechnie używa się języka obrazkowego, wyjawił także jak składać ze sobą obrazy, by uzyskać dane znaczenie. Dzieci pilnie wykonywały polecenia animatora i zauważyć można było, że sprawia im to przyjemność.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek