Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Aktywny Dzień Dziecka 5 A

Z okazji Dnia Dziecka, Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim, zorganizowała grę terenową „TROP ZA TROPEM”. Aktywny Dzień Dziecka był inicjatywą Pani Wioletty Burdyńskiej, wychowawczyni klasy 5 A.

 

 Pomysł był znakomity, dlatego chętnie bibliotekarki włączyły się w przygotowanie zadań. Gra terenowa to nie tylko dobra zabawa, ale także edukacja, nawiązanie relacji międzyludzkich, a wręcz wzmocnienie więzi zespołowych, których uzyskanie były naszym głównym celem. Uczestnicy zabawy mieli do pokonania dość długą trasę realizując przy tym różne zadania o różnym stopniu trudności. Szukanie kopert na terenie Kalisza Pomorskiego, w  których ukryte były zagadki ,okazało się nie lada wyzwaniem. Zadania były różne, od układania rozsypanek literowych po rozwiązywanie łamigłówek matematycznych. Klasa 5 A wraz z wychowawczynią, panią Wiolą, wykazała się doskonałą umiejętnością orientacji w terenie oraz sprawnym wykorzystaniem wskazówek (czytanie ze zrozumieniem, spostrzegawczość). Finalnym miejscem gry była klasa szkolna, w której czekała na młodzież słodka niespodzianka. Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za udział w zabawie i polecamy się na przyszłość, a w tym wyjątkowym dniu życzymy Wam, kochane dzieci, samych pięknych chwil w życiu oraz spełnienia marzeń.

Pozostałe wydarzenia

Ciało nie lubi takiej krzywdy. W pewnej chwili się zbuntuje. Wiele osób oddałoby cały świat, by mieć zdrowe ciało. Ciało to świątynia. Nie niszczy się świątyni.*

*K. Holden: Promyczek. Poznań, 2016. Str. 66

 

Ten piękny cytat definiuje życiową postawę głównej bohaterki powieści „Promyczek” autorstwa Kim Holden, omawianej w dn. 7 grudnia 2022 r. na spotkaniu dyskusyjnego klubu książki (DKK) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dniach od 21 listopada do 30 listopada 2022 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim rozbrzmiewała radosnym śmiechem dzieci. W tych dniach bowiem razem z dziećmi z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim celebrowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek