Biblioteka Publiczna w Kaliszu

200 książek do wygrania

Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy Kalisza Pomorskiego.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim przystąpiła do konkursu pt. „200 książek do wygrania”, którego organizatorem jest portal novaedita.com. Konkurs rozpoczął się dn. 8 grudnia i potrwa do 7 stycznia 2018 r. Jak informuje nazwa konkursu, do wygrania jest aż 200 książek znakomitych wydawnictw z polskiego rynku książki.

Książki z puli wygranej trafią do tej instytucji, bądź do tych instytucji, na które oddano najwięcej głosów. Obecnie nasza Biblioteka zebrała ponad 1400 głosów, jednak to zdecydowanie za mało, by znaleźć się w gronie faworytów konkursu. Dlatego do Państwa, Mieszkańców Kalisza Pomorskiego, kierujemy naszą gorącą prośbę o oddawanie głosów na Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim.

Głosować można wielokrotnie, co minutę uaktywnia się formularz do głosowania. Każdy głos jest bardzo ważny i każdy głos ma znaczenie. Aby zagłosować należy kliknąć w poniższy link, odnaleźć w spisie instytucji Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim i oddać na nią swój głos.

Za wszelkie głosy dziękujemy, ale także za wszelkie życzenia zwycięstwa i słowa uznania.

 https://novaedita.com/konkurs/

 Pracownicy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim

Pozostałe wydarzenia

W dn. 11 stycznia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim gościły dzieci z oddziału Przedszkola „Bajkolandia” w Pomierzynie. Była to zapoznawcza wizyta, której zadaniem było oswojenie dzieci w środowisku książek. Dzieci dowiedziały się czym jest książka oraz, że czytając książkę przeżywamy przygody wraz z jej bohaterem. Książka może dać nam, czytelnikom, wiele radości, wiele chwil wyjątkowych i niezapomnianych.

W dn. 10 stycznia 2019 r. w Galerii Pałacowej odbył się wernisaż wystawy Aleksandry Tomali. Artystka nadała wystawie intrygujący tytuł Piękno jest wszędzie, gdyż uważa, że wszystkie istoty ludzkie, bez wyjątku, emanują pięknem. Nie potrzeba mieć wielkiej wrażliwości, by dostrzec w drugim człowieku piękno. Na nic tu kanony piękna, młodość musi się zestarzeć, a moda ewoluować i zmieniać. Nie mają także znaczenia kulturowe/środowiskowe różnice w postrzeganiu piękna.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek