Biblioteka Publiczna w Kaliszu

'Tacy byliśmy jeszcze wczoraj'

Projekt "Tacy byliśmy jeszcze wczoraj" nieformalnej grupy „APARATKI” jest jedną z inicjatyw, na których realizacje Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim otrzymał dofinansowanie w ramach Programu NCK "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne".

 

W ramach jego realizacji zapraszamy do udziału w projekcie fotograficznym inspirowanym twórczością Iriny Wering.

Przeszukajcie swoje fotograficzne zbiory, wybierzcie zdjęcia, które chcielibyście przenieść do czasów współczesnych i prześlijcie je do 20 sierpnia 2021 roku na adres e-mail: aparatki5@interia.eu. Z nadesłanych fotografii wybierzemy 20 naszym zdaniem najciekawszych i z Waszą pomocą spróbujemy możliwie najwierniej odwzorować je obecnie. Ważne by wszystkie widoczne na zdjęciu osoby wyraziły chęć wzięcia udziału w zabawie.

W projekcie powstanie seria 20 dyptyków przedstawiających sąsiadujące ze sobą fotografie tej samej osoby, bądź osób w identycznej pozie, w tym samym, bądź podobnym miejscu, lecz po upływie wielu lat. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć jak poddajemy się upływowi czasu, a przeszłość każdego zyska trochę inny wymiar. Na zakończenie zaprosimy wszystkich chętnych na wernisaż fotografii, który okrasimy koncertem muzycznym i poczęstunkiem. Spotkamy się by powspominać i podyskutować o dawnych i obecnych czasach oraz zmianach, które niewątpliwie każdy z nas dostrzeże.

Zatem kto chętny w podróż od przeszłości do przyszłości? Będzie naprawdę fajna zabawa.

Zapraszamy!
Aneta, Magda, Sylwia, Asia i Bernadetta

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek