Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Poranek w bibliotece

W wiosenny poranek 23 marca  2022 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziły dzieci z Przedszkola „Bajkolandia”. Tym razem były to dzieci z grupy „Myszki”.

 

Bibliotekarka, Patrycja Maciąg, odczytała głośno bajeczkę autorstwa Grażyny Wasilewicz pt: „Kwiatuszek”. Tekst bajki jest doskonałym narzędziem przygotowawczym do nauki, ale także może służyć zabawom, podczas których kształtuje się kreatywne myślenie oraz  trenuje pamięć dziecka.  I tak było i tym razem. Po odczytaniu bajki  dzieci musiały wykazać się wiedzą o bajce i wymienić, co zapamiętały wskazując zwierzęta i ich imiona, które kolejno  siadały na kwiatuszku. Dzieci z zadaniem poradziły sobie świetnie.

 

W drugiej części spotkania odbyły się zabawy i gry ruchowe. Takie zabawy każdorazowo wyzwalają eksplozję radości. Po tym energetycznym akcencie zaprezentowaliśmy dzieciom książeczki. Zajęcia obrazowe służą zwykle jako zachęta do odwiedzin biblioteki wraz z rodzicem. Dziecko wtedy ma możliwość wypożyczenia książeczek do domu, udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” i otrzymania nagrody.  

Pozostałe wydarzenia

W dn. 25. stycznia 2023 r. w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Ogniem malowane”.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek