Biblioteka Publiczna w Kaliszu

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” - reedycja

Gorąco zachęcamy 3-6 - latków do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK prowadzonej przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim.

 
Projekt skierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2014-2017, które posiadają aktualną kartę biblioteczną. Zapraszamy również dzieci, które nie posiadają jeszcze karty, lecz bardzo chciałyby zostać czytelnikiem. Dzieciom, biorącym udział w projekcie, ofiarujemy w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, do której dziecko będzie zbierało naklejki z każdej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem min. jednej książeczki. Po zebraniu dziesięciu naklejek z dziesięciu wizyt mały czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, zaś na najwytrwalszych czeka niespodzianka. Zapraszamy.
Pozostałe wydarzenia

Już dziś, w przeddzień Dnia Babci i Dziadka, mamy wspaniałe rozwiązanie dla SENIORÓW. Książka na telefon! Akcja dedykowana seniorom.

Grupa Pomóżmy tym, którzy pomagają powstała w marcu 2020 roku jako reakcja na rozszerzającą się epidemię COVID- 19. Bardzo szybko dołączyli do niej mieszkańcy i restauratorzy ze Szczecina, a nawet okolicznych miejscowości.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek